فهرست ابتدایی فیلم‌هایی که قرار است در مراسم اسکار سال ۲۰۱۹ حضور داشته باشند در تاریخ ۲۱ دسامبر منتشر شد. درحالی‌که لیست نهایی قرار است در تاریخ ۲۲ ژانویه منتشر شود، مشخص شده که فیلم «آکوامن» از فهرست نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه حذف شده است. فیلم آکوامن حتی در لیست ۱۰ فیلم برتر از نظر جلوه‌های ویژه هم حضور نداشت و این درحالی بود که فیلم‌هایی مانند First Man ،Avengers: Infinity War و Black Panther در این لیست دیده می‌شوند. اینکه آکوامن در اسکار 2019 حضور ندارد، واکنش کارگردان این فیلم را هم در پی داشت. «جیمز وان» در فیس‌بوک پیامی زیر پست سرپرست تیم جلوه‌های ویژه این فیلم گذاشت. او گفت:

«تو و تیمی که سرپرستی آن را به عهده داشتی، قهرمان‌های دیده نشده این فیلم هستند. در حقیقت کار تو روی جلوه‌های ویژه این فیلم آنقدر خوب بود که آکادمی متوجه آن و متوجه خدمتی که به سینما کرده‌ای نشده‌ است.»

بیشتر بخوانید: باکس آفیس هفته دوم دی ماه ۹۷ ؛ صدرنشینی آکوامن برای دومین هفته متوالی

فیلم آکوامن در تاریخ ۲۱ دسامبر اکران شد و نقد‌های تقریبا خوبی را هم به دست آورد. همچنین این فیلم جلوه‌های ویژه زیر آب فوق‌العاده‌ای هم داشت. آکوامن در کشور آمریکا توانسته ۲۲۰ میلیون دلار فروش داشته باشد و فروش بین‌المللی آن هم به ۹۰۰ میلیون دلار رسیده است. این فیلم می‌تواند به رکورد فروش یک میلیارد دلار هم دست پیدا کند.

فیلم‌هایی که قرار است در گروه بهترین جلوه‌های ویژه در مراسم اسکار امسال شرکت کنند، به شرح زیر است:
Avengers: Infinity War
Ant-Man and the Wasp
Ready Player One
Black Panther
Jurassic World: Fallen Kingdom
Mary Poppins Returns
Solo: A Star Wars Story
Christopher Robin
Welcome to Marwen

مراسم اسکار 2019 در تاریخ پنجم اسفندماه برگزار می‌شود.


منبع: Indie Wire

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید