اکتیویژن همین چند وقت پیش اعلام کرد که تا ماه آینده، قسمت جدید مجموعه بازی‌های Call of Duty را معرفی خواهد کرد. شایعات می‌گویند که احتمال معرفی Call of Duty: Modern Warfare 4 بسیار زیاد است و اصلا بعید نیست که این بازی مدتی دیگر معرفی شود. به‌تازگی اطلاعات بیشتری به‌دست آمده که احتمال معرفی Call of Duty Modern Warfare 4 را بیشتر می‌کند.

با نگاهی به صفحه لینکدین پنج نفر از کارمندان استودیوی اینفینیتی وارد، مشخص شد که آن‌ها روی قسمت جدید این مجموعه بازی‌ها کار می‌کنند. هرکدام آن‌ها هم قبلا روی قسمت‌های قبلی Modern Warfare کار کرده‌اند. «مارک گیریزبی» کارگردان انیمیشن‌ استودیوی اینفینیتی وارد که روی دو قسمت اول این مجموعه کار کرده بود، «الکس رویزویچ» طراح بازی، «جف اسمیت» طراح بخش چندنفره و «جوئل امسلی» کارگردان هنری استودیوی اینفینیتی وارد روی قسمت جدید COD کار می‌کنند. حتی «زید ریکی» یکی از بنیان‌گذاران استودیوی اینفینیتی وارد که پس از ساخت سه قسمت اول مجموعه Modern Warfare این استودیو را ترک کرده بود هم بازگشته و در سمت کارگردان گیم پلی فعالیت می‌کند.

احتمال معرفی Call of Duty: Modern Warfare 4

گیریزبی قبلا به طراحی سلاح در مجموعه Call of Duty کمک کرده بود و سیستم حمله با چاقو معروف این مجموعه را طراحی کرد. رویزویچ و اسمیت هم نقشه‌های محبوب قسمت چندنفره این بازی‌ها از جمله Overgrown و Wetwork را طراحی کرده بودند. امسلی هم تعدادی از شخصیت‌های به یاد ماندنی این مجموعه از جمله Ghost را طراحی کرد. ریکی یکی از افراد بسیار تأثیرگذار این استودیو بود که حالت آمدن به بازی بازیکنان در سناریوی Deathmatch را ساخت. از دیگر کارهای او می‌توان به اضافه کردن افکت فلش و سیستم سلامتی جدید به این مجموعه بازی‌ها، اشاره کرد. این ویژگی‌ها نه تنها در مجموعه Call of Duty مورد استفاده قرار گرفتند، بلکه به سایر بازی‌ها این سبک هم منتقل شدند و استانداردهای جدیدی تعریف کردند.

گیریزبی، رویزویچ، اسمیت و امسلی روی دو بازی Titanfall و Titanfall 2 هم کار کردند و از اعضای تشکیل دهنده استودیوی Respawn بودند. ریکی در سال ۲۰۱۲ استودیوی Respawn را ترک کرد و به ناتی داگ اضافه شد؛ اما او ناتی داگ را هم ترک کرد و بار دیگر به اینفینیتی وارد بازگشت.

استودیوی اینفینیتی وارد خالق اصلی مجموعه بازی‌های Call of Duty است. این استودیو در سال ۲۰۰۷ بازی Modern Warfare را ساخت و در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ هم قسمت‌های بعدی را راهی بازار کرد. حالا بار دیگر شایعه شده که احتمال معرفی Call of Duty: Modern Warfare 4 وجود دارد. اولین شایعات هم توسط «اشتون ویلیامز» از مسئولان روابط عمومی این شرکت منتشر شد. او گفت که در قسمت جدید به نسخه‌های قبلی بر می‌گردیم. البته این حرف او هیچ وقت توسط اکتیویژن و استودیوی سازنده تایید نشد. شرکت اکتیویژن معمولا قسمت‌های جدید Call of Duty را در اردیبهشت‌ماه معرفی می‌کند و اطلاعات بیشتر را در E3 در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هنوز نمی‌دانیم که دقیقا چه اتفاقی قرار است برای این بازی رخ بدهد. آیا این بازی بخش داستانی خواهد داشت یا مانند Black Ops 4 تنها یک بازی چندنفره است؟ اکتیویژن چند وقت پیش گفته بود که به دنبال روش‌هایی است که به وسیله آن بتواند گیمرها را بیشتر پای این مجموعه بازی‌ها نگه‌دارد.


منبع: Game Spot

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید