شرکت کوالکام از تراشه «اسنپ دراگون 855 پلاس» به‌طور رسمی رونمایی کرد. این تراشه در مقایسه با اسنپ دراگون 855، فرکانس پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی بیشتری دارد و عملکرد کلی آن هم سریع‌تر است. اگر به یاد داشته باشید، شرکت ایسوس در زمان معرفی گوشی ROG Phone به این موضوع اشاره کرد که فرکانس تراشه اسنپ دراگون 845 را که داخل این گوشی قرار دارد، افزایش داده است. اسنپ دراگون 855 پلاس هم شرایط یکسانی با آن تراشه دارد، با این تفاوت که به گوشی خاصی محدود نیست و همه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌توانند از آن استفاده کنند. کوالکام می‌گوید که اولین گوشی هوشمندی که از این تراشه استفاده می‌کند، به زودی معرفی خواهد شد.

اسنپ دراگون 855 پلاس

اما بزرگ‌ترین تغییر ایجادشده در اسنپ دراگون 855 پلاس در مقایسه با اسنپ دراگون 855 به پردازنده گرافیکی آن برمی‌گردد. این تراشه از پردازنده گرافیکی Adreno 640 استفاده می‌کند که در مقایسه با مدل قبلی، ۱۵ درصد سریع‌تر است. پردازنده مرکزی هم با افزایش فرکانس ۱۲۰ مگاهرتزی، چیزی حدود ۴ درصد سریع‌تر شده است.

تراشه جدید کوالکام همچنان مثل مدل پیشین همچنان از تراشه X24 LTE به معنی پشتیبانی از اینترنت 4G استفاده می‌کند؛ البته می‌تواند به تراشه دیگری مثل X50 وصل شود و از اینترنت نسل پنجم هم استفاده کند. از لحاظ پشتیبانی از رم هم، تفاوتی نکرده است. کوالکام می‌گوید قدرت گرافیکی این تراشه به تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند کمک می‌کند تا بتوانند صنعت بازی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را در گوشی‌های موبایل گسترش دهند.

پس از معرفی رسمی این تراشه، شرکت ایسوس اعلام کرد که گوشی مخصوص بازی ROG Phone II، اولین گوشی‌ای خواهد بود که به تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس مجهز می‌شود. این گوشی، سه‌شنبه هفته آینده به‌طور رسمی معرفی خواهد شد.

اسنپ دراگون 855 پلاس

منبع: Qualcomm

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید