اسپاتیفای نسخه سبک‌تری از اپلیکیشن خود را برای گوشی‌های اندرویدی معرفی کرد که «اسپاتیفای لایت» نام دارد. این نسخه از اسپاتیفای فقط ۱۰ مگابایت فضا روی گوشی می‌گیرد و برای گوشی‌های مناسبی است که حافظه داخلی زیادی ندارند. نسخه اصلی اسپاتیفای چیزی نزدیک به ۱۰۰ مگابایت حجم دارد. اسپاتیفای لایت ویژگی‌های جدیدی دارد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به مشخص کردن محدودیت برای مصرف حجم اینترنت اشاره کرد. با این کار کاربر متوجه می‌شود که چه مقدار حجم اینترنت را مصرف کرده است.

با استفاده از این اپلیکیشن کاربران به‌راحتی می‌توانند «کش» آهنگ‌ها را پاک کنند تا فضای کافی روی گوشی ایجاد شود. این اپلیکیشن در ۳۶ کشور مختلف منتشر شده است؛ کشورهای آسیایی، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا. اسپاتیفای لایت روی گوشی‌هایی که اندروید ۴٫۳ به بالا دارند کار می‌کند. نسخه لایت با نسخه اصلی از نظر ظاهری هم تفاوت دارد.

مطالب پیشنهادی
اسپاتیفای لایت

اسپاتیفای ازجمله چند شرکتی به‌حساب می‌آید که نسخه لایت برای اپلیکیشن‌های خود منتشر کرده‌اند. فیس‌بوک چند سال پیش فیس‌بوک لایت، مسنجر لایت و اینستاگرام لایت را معرفی کرد. سرویس تاکسی اینترنتی «اوبر» هم نسخه لایت دارد. به نظر می‌رسد که عرضه نسخه لایت اپلیکیشن‌های پرکاربر موردتوجه شرکت‌های مختلف قرار گرفته است.


منبع: The Verge

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید