روز گذشته در مراسمی ویژه که توسط شرکت ملی پست و الوپیک برگزار شد، سرویس جدیدی به نام «الوپست» شکل گرفت. سرویسی که می‌تواند خدمات پستی را در جهت ارسال مرسولات، راحت‌تر از گذشته کند.

در مراسم امضا تفاهم‌نامه بین شرکت ملی پست و الوپیک، «حسین نعمتی» رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست گفت:

باب همکاری پست با الوپیک از ۶ ماه گذشته آغاز شد و امروز یکی از بهترین سرویس‌های پستی را با همکاری بخش خصوصی داریم. بدین ترتیب، افراد می‌توانند از محل کار یا منزل خود برای اقصی نقاط کشور و برای خارج از کشور نسبت به ارسال بسته، سند و… اقدام کنند. این قرارداد به‌گونه‌ای تنظیم شده است که برای همکاری، انحصاری قائل نشدیم و سایر شرکت‌ها هم می‌توانند برای همکاری اقدام کنند؛ اما این یک امتیاز برای الوپیک است که زودتر از سایر شرکت‌ها همکاری را آغاز کرد.

از هم اکنون سرویس الوپست به سرویس‌های الوپیک اضافه شده و کاربران می‌توانند از آن برای ارسال بسته‌های پستی خود استفاده کنند.

نعمتی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:

پیش از این، سرویس‌های این شرکت خصوصی شامل الوپیک، الوتاکسی، الوفود و الومارکت می‌شدند. در حال حاضر، یک اپلیکیشن با همکاری شرکت پست و برای ارائه خدمات گسترده به مردم تهیه شده و سرویس الوپست به این مجموعه اضافه می‌شود که پس از آغاز فعالیت در تهران به سایر شهرها هم می‌رسد. اما پست مانند سابق به کار خود ادامه می‌دهد. شرکت پست یکی از شرکت‌های قدیمی و پیشتاز در دنیاست. پست‌های دنیا در زمان جنگ و تحریم هم تعاملات خود را برقرار کردند. بنابراین ممکن است محدودیت‌هایی بر اثر تحریم ایجاد شود اما در عین حال ما برای ارائه خدمات به شهروندان در داخل و خارج از کشور محدودیتی نداریم.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران درباره تعرفه‌های پستی پس از همکاری این شرکت با الوپیک هم اعلام کرد که هزینه‌های پستی با توجه به تعرفه‌هایی که سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در نظر می‌گیرد، تنظیم می‌شود.

در ادامه این مراسم «مهدی نایبی» بنیان‌گذار الوپیک درباره این همکاری و راه‌اندازی سرویس الوپست گفت:

پیش از این، الوپیک را به‌عنوان سیستم آنلاین جابجایی بسته از طریق پیک موتوری می‌شناختند؛ اما اکنون می‌خواهیم سرویسی راه‌اندازی کنیم که بتوان هر بسته‌ای را انتقال داد. هم‌چنین برنامه داریم، هر سه ماه سرویس تازه‌ای را راه‌اندازی کنیم. الوپیک باسابقه کمتر از سه سال توانست با شرکت ۱۰۰ ساله پست همکاری کند. در شرکت‌های خصوصی و دولتی به بلوغی رسیدیم که سرویس‌دهی به کاربران راحت‌تر باشد و به همین دلیل این همکاری را آغاز کردیم.

راه انداری سرویس الوپست در حالی بسیار هیجان‌انگیز است که این سرویس روی گوشی‌های آیفون یا دستگاه‌های با سیستم عامل iOS کار نمی‌کند. نایبی درباره این موضوع گفت:

تمامی سرویس‌های الوپیک که در گوشی‌های همراه وجود دارند. در نسخه وب این شرکت نیز قرار داده می‌شوند. از طرفی ۳۰ درصد کاربران ما هنوز از iOS استفاده می‌کنند و ما در یک سال و نیم گذشته، درگیر موضوع تحریم اپلیکیشن‌ها بودیم؛ اما درنهایت ویژگی‌های سرویس را به وب نیز اضافه می‌کنیم.

به گفته مسئولان، شیوه کار الوپست به این شکل است که این سرویس بسته را از مشتریان در هر کجا که باشند دریافت می‌کند و سایر مراحل ارسال و پست توسط کارکنان دنبال خواهد شد. همچنین مشتریان می‌توانند تمام مراحل را توسط اپلیکیشن دنبال کنند.


منبع: ISNA

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید