تا حالا شده که صدای کسی را پشت تلفن بشنوید و بعدا که او را از نزدیک ببینید، متوجه شوید که هیچ شباهتی به تصور ذهنی شما از او ندارد؟ حالا به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی می‌تواند تصور درستی از صورت اشخاص فقط با شنیدن صدایشان داشته باشد.

گروهی از محققان دانشگاه MIT، ماه پیش گزارشی را با عنوان Speech2Face: Learning the Face Behind a Voice منتشر کردند که نشان می‌دهد آن‌ها به الگوریتمی دست پیدا کرده‌اند که می‌تواند تصویر پرتره دقیقی را از افراد فقط با شنیدن صدایشان ترسیم کند. برای ساخت و آموزش این هوش مصنوعی، محققان MIT بیش از ۱۰۰ هزار ویدیو از سخنرانی‌های مختلف را در یوتیوب به پایگاه داده این هوش مصنوعی خورانده‌اند تا او بتواند به درک صحیحی بین صدا و پرتره اشخاص برسد.

متن کامل گزارش مربوط به الگوریتم جدید محققان MIT را می‌توانید در این لینک بخوانید.

الگوریتم جدید محققان MIT

با این‌که گفته شده که تصویر ترسیم‌شده توسط الگوریتم جدید محققان MIT کاملا دقیق نیست، ولی همین موضوع که هوش مصنوعی می‌تواند تصویرتان را فقط با شنیدن صدایتان تولید کند، موضوع ترسناکی به نظر می‌رسد. هنوز مشخص نیست که این قابلیت قرار است در چه صنعتی استفاده شود، ولی به نظر می‌رسد که بتواند کاربردهای مختلفی در صنعت بازاریابی دیجیتال داشته باشد. نظر شما در این مورد چیست؟


منبع: Gizmodo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید