به‌روزرسانی، معمولا از آن چیزهایی است که همه به دنبال آن هستند، چرا که به‌روزرسانی باعث پیشرفت، رفع اشکال و ایجاد ویژگی‌های جدید در یک برنامه می‌شود. با این حال، گاهی اوقات هم این احتمال وجود دارد که به‌روزرسانی یک برنامه با شکست مواجه شود و موفق نباشد و برنامه را به نحوی تغییر دهد که دیگر مفید نباشد.

وقتی این اتفاق می‌افتد جز این‌که تصمیم بگیرید این برنامه را حذف کنید و APK قدیمی‌تر آن را استفاده کنید، واقعا هیچ کار دیگری نمی‌توانید انجام دهید. ظاهرا قرار است در «اندروید کیو» این مشکل حل شود. قرار است گوگل به کاربران این اختیار را بدهد که در مورد یک اپلیکیشن به‌روزرسانی معکوس انجام دهند. به‌روزرسانی معکوس یعنی امکان بازگشت به نسخه قبلی. این خبر برگرفته از گزارشی از تیم توسعه‌دهندگان XDA است که در حال بررسی ویژگی‌های بیشتر اندروید کیو هستند. اخباری که درباره اندروید کیو لو رفته و منتشر شده است.

بر اساس چیزی که آن‌ها درباره اندروید کیو متوجه شده‌اند، منابعی وجود دارد که نشان می‌دهد که اندروید کیو به کاربران اجازه می‌دهد تا به نسخه قدیمی برنامه بازگردند. این کار در قالب مجوزهایی ایا این عناوین انجام می‌شود: “PACKAGE_ROLLBACK_AGENT” و “MANAGE_ROLLBACKS”

البته اصلا معلوم نیست که آیا این کار در مورد اندروید کیو واقعا انجام می‌شود یا خیر، اما اگر این کار انجام شود، ویژگی بی‌نظیر و منحصربه‌فردی است؛ به‌عنوان مثال Snapchat در آخرین به‌روزرسانی و طراحی جدیدش با واکنش منفی عظیمی از جانب کاربران روبرو شد. اگر امکان دسترسی به چنین ویژگی‌ای وجود داشت، کاربران می‌توانستند به راحتی نسخه جدید برنامه را به نسخه قبلی برگردنند. نسخه آزمایشی توسعه‌دهندگان اندروید کیو هنوز منتشر نشده است، اما امیدوارم انجام این کار خیلی طول نکشد و ما بتوانیم خیلی زود درباره آن بیشتر بدانیم. نظر شما در این مورد چیست؟


منبع: Ubergizmo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید