مایکروسافت خبر خوبی برای کاربران دارد؛ این خبر خوب، حاکی از ارائه یک قابلیت جدید و بسیار سودمند برای نسخه موبایلی اپلیکیشن اکسل است. برنامه اکسل، مانند سایر برنامه‌های آفیس، به‌صورت اپلیکیشن موبایل برای گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل iOS و اندروید در دسترس کاربران قرار دارد.

ویژگی اضافه‌شده به اپلیکیشن اکسل توسط مایکروسافت، بسیار کاربردی است؛ این قابلیت به کاربران امکان وارد‌کردن عکس یک جدول پرینت شده به برنامه اکسل را می‌دهد. بدین ترتیب، می‌توانند از تمام قابلیت‌های اکسل برای ویرایش و ایجاد تغییر در آن جدول بهره ببرند.

این قابلیت، در ابتدا برای اپلیکیشن اکسل در سیستم‌عامل اندروید اجرا می‌شود؛ اما به‌زودی به اپ مخصوص سیستم‌عامل iOS هم راه خواهد یافت. مایکروسافت برای پیاده‌سازی این قابلیت، از هوش مصنوعی بهره برده است که با تشخیص جزییات تصویر، کاربران را از واردکردن اطلاعات جدول به‌صورت دستی بی‌نیاز می‌سازد. قابلیت مذکور در دسترس کاربران مایکروسافت آفیس ۳۶۵ خواهد بود.

اپلیکیشن اکسل

همراه با این قابلیت تقویت‌شده توسط هوش مصنوعی، مایکروسافت هشدارهای امنیتی برای حساب‌های کاربری را هم فعال کرده است. این هشدارهای امنیتی برای اکانت‌های شخصی Outlook.com فعال شده‌اند و در صورت بروز مسائلی مانند تغییر رمز عبور یا ورود مشکوک به اکانت، واکنش نشان می‌دهند. هشدارهای امنیتی بلافاصله فعال می‌شوند و این سرعت عمل هم درباره اپلیکیشن‌های سیستم‌عامل اندروید و هم iOS وجود دارد.


منبع: The Verge

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید