زمانی که به شرکت‌های بزرگ ویدیو گیم در دنیا فکر می‌کنید، به احتمال زیاد سه نام مایکروسافت، سونی و نینتندو را به یاد می‌آورید. همچنین الکترونیک آرتز، یوبی‌سافت و اکتیویژن بلیزارد هم در مکان‌های بعدی قرار دارند. کمتر کسی از اپل در صنعت ویدیو گیم نام می‌برد. با این حال بر اساس گزارشی که وب‌سایت Newzoo منتشر کرده، اپل در صنعت ویدیو گیم به چهارمین شرکت بزرگ تبدیل شده و دلیل آن هم موفقیت آیفون بوده است.

اپل نه بازی تولید می‌کند و نه کنسولی تاکنون ساخته است؛ ولی عرضه بازی‌های موبایلی باعث شده است که جایگاه اپل در صنعت ویدیو گیم قوی‌تر از قبل شود. تقریبا هر کسی که موبایل دارد، با گوشی خود بازی می‌کند؛ مخصوصا آیفون که بازی‌های بسیار زیادی برای آن منتشر شده است.

مطالب پیشنهادی
اپل در صنعت ویدیو گیم

در گزارش‌ها گفته شده که اپل ۲٫۰۹ میلیارد دلار از بازی‌های موبایلی در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸ درآمد داشته است. درآمد این شرکت در کل سال ۲۰۱۸ از ویدیو گیم به ۹٫۴۵ میلیارد دلار رسید. هنوز مشخص نیست که این درآمد کامل از اپ استور به‌دست آمده یا سهم اپل از فروش اپلیکیشن‌ها از این فروشگاه بوده است. به نظر می‌رسد که سهم اپل از بازار ویدیو گیم بیشتر از گذشته هم خواهد شد. این شرکت در مراسم WWDC 2019 از سرویس اپل ارکید رونمایی کرد. سرویس حق اشتراکی مخصوص موبایل که کاربران به‌وسیله آن می‌توانند به‌کلی بازی دسترسی داشته باشند. اپل حتی بازی‌های انحصاری هم برای این پلتفرم در دست ساخت دارد.


منبع: Apple Insider

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید