احتمالا می‌دانید که دیگر در سال‌های آخر عمر کنسول‌های بازی نسل هشتم هستیم و چیزی نمانده که ایکس باکس پروژه اسکارلت و پلی استیشن 5 معرفی شوند. تا حالا، کم‌وبیش اطلاعات مهمی در مورد این دو کنسول منتشر شده است؛ ولی هنوز نمی‌توانیم بگوییم که کدام‌یک از آن‌ها بهتر از دیگری است. به همین دلیل، در ادامه جدولی را در گیکیطور تهیه کرده‌ایم که اطلاعات و مشخصات ایکس باکس پروژه اسکارلت در مقابل پلی استیشن 5 را نشان می‌دهد. این اطلاعات، جمع‌بندی همه صحبت‌های رسمی گفته‌شده و شایعات منتشرشده است.

اگر اخبار مربوط به کنسول‌های بازی را دنبال کنید، در جریان هستید که امسال، اطلاعات رسمی زیادی در مراسم مختلف در مورد کنسول‌های نسل نهم گفته شد. حالا بیایید همه این اطلاعات را یکجا بررسی کنیم. با این‌که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت ادعا کرده‌اند که یک سورپرایز سخت‌افزاری ویژه دارند، ولی به نظر می‌آید که این موضوع به دست‌کاری‌های مربوط به حافظه‌های SSD مربوط شود و از لحاظ قدرت سخت‌افزاری، تفاوت خاصی بین ایکس باکس پروژه اسکارلت در مقابل پلی استیشن 5 وجود ندارد.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که بخشی از اطلاعات این جدول، به‌خصوص بخش‌های مربوط به پردازنده مرکزی، پردازنده گرافیکی و رم، از اطلاعات لو رفته جمع‌آوری‌شده است؛ ولی قطعا تفاوت زیادی با اطلاعات رسمی نخواهند داشت. با توجه به این اطلاعات، به نظر می‌رسد که ایکس باکس پروژه اسکارلت در مقابل پلی استیشن 5 برتری کوچکی داشته باشد.

ایکس باکس پروژه اسکارلت در مقابل پلی استیشن 5

نشریه VGChartz هم اطلاعاتی در مورد قیمت نهایی این دو کنسول منتشر کرده است. درحالی‌که انتظار می‌رود قیمت این دو کمی بیشتر از کنسول‌های نسل هشتم و در حدود ۵۰۰ دلار باشد، VGChartz ادعا می‌کند که منابع موثقی در مایکروسافت دارد که به قیمت ۳۹۹ دلار برای ایکس باکس پروژه اسکارلت اشاره کرده‌اند. اگر این موضوع صحت داشته باشد، قیمت پلی استیشن ۵ هم حداقل به خاطر رقابت شدید این دو کمپانی، نباید تفاوت زیادی داشته باشد.


منبع: Notebookcheck

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید