مایکروسافت چند وقت پیش اعلام کرد که می‌خواهد بازی جدیدی از دنیای «ماینکرفت» را معرفی کند که با ویژگی‌های واقعیت افزوده ترکیب شده است. این بازی رسما معرفی شد و مشخص شد که «ماینکرفت ارت» نام دارد. برای اینکه بیشتر با بازی آشنا شوید بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که چیزی شبیه به ترکیب ماینکرفت با «پوکمون گو» است.

بازی ماینکرفت ارت به این صورت است که بازیکنان می‌توانند با در دست داشتن گوشی، تمام محیط اطراف خود را به سرزمین ماینکرفت تبدیل کنند. در این بازی، کل سیاره زمین به ماینکرفت تبدیل می‌شود. استودیوی Mojang با ساخت این بازی قصد دارد کاری کند که بازیکنان در هرجایی که خواستند یک قلعه یا آیتم‌های مختلف درست کنند. در واقع هر چیزی را که در بازی اصلی می‌شد درست کرد هم‌اکنون در دنیای واقعی تجربه خواهید کرد.

مایکروسافت اعلام کرد که بازی ماینکرفت ارت برای پلتفرم‌های iOS و اندروید منتشر خواهد شد. نسخه آزمایشی این بازی تابستان منتشر می‌شود. بازیکنان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت بازی، برای دریافت نسخه آزمایشی آن ثبت‌نام کنند.

چیزی که باعث شده بازی ماینکرفت ارت از بازی‌هایی مانند پوکمون گو و Harry Potter Wizard Unite متفاوت باشد این است که به‌جای پیدا کردن آیتم‌ها و هیولاهای مختلف، باید محیط واقعی را به دنیای ماینکرفت تبدیل کرد. در واقع چیزی که باعث محبوبیت ماینکرفت هم شد همین بود. بازیکنان برای ساخت هر چیزی آزادی عمل دارند. مهم نیست چیزهایی که درست می‌کنید بزرگ باشند یا کوچک؛ هر چیزی را که به ذهنتان می‌رسد می‌توانید خلق کنید.

در ادامه می‌توانید تریلر بازی ماینکرفت ارت را مشاهده کنید:


منبع: TechRadarKotaku

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید