یوبی‌سافت قسمت جدید از مجموعه بازی‌های Ghost Recon را معرفی کرد. این بازی Ghost Recon Breakpoint نام دارد و قرار است در تاریخ ۱۲ مهرماه برای کامپیوترهای شخصی، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ راهی بازار شود.

داستان بازی در مکانی در اقیانوس آرام رخ می‌دهد که «آئورا آرچیپلاگو» (Auroa Archipelago) نام دارد. سرزمینی متروک که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و اکنون به خانه گروه «اسکل تکنولوژی» (Skell Technology) تبدیل شده است. این گروه که فعالیت‌های زیادی در حوزه تکنولوژی داشته، هم اکنون به دستاوردهای زیادی در ساخت «پهپاد» و ساخت ربات دست پیدا کرده است.

مطالب پیشنهادی

بازی مانند قسمت قبلی که Wildlands نام داشت، کاملا Open-World است و از سرزمین‌های بیابانی تا سرزمین‌های برفی را پیش روی گیمرها قرار می‌دهد. حتی شهرهای مختلفی هم در بازی طراحی شده است. گروه اسکل تکنولوژی در این بازی چالش‌های جدیدی برای گروه ارواح خلق می‌کنند که تاکنون در این مجموعه بازی‌های دیده نشده بودند.

از ویژگی‌های داستان بازی این است که شخصیت منفی بازی یک زمانی جزو گروه ارواح بوده است. او با اسم رمز «گرگ» (The Wolves) شناخته می‌شود و نام واقعی آن هم سرهنگ «کول دی. واکر» است. واکر هم اکنون کنترل جزیره آئورا را در اختیار دارد و مشخص نیست که با این قدرت نظامی چه کاری می‌خواهد انجام دهد.

بازی Ghost Recon Breakpoint

از ویژگی‌های جدیدی که به گیم‌پلی بازی اضافه شده می‌توان به سیستم زخمی شدن اعضای گروه ارواح اشاره کرد. زمانی که زخمی شوید، از میزان سلامتی قهرمان بازی به مرور کم می‌شود و اگر زخم را درمان نکنید، کشته می‌شوید. همچنین زخم‌ها روی عملکرد قهرمان بازی هم تاثیر می‌گذارند و باعث می‌شوند که او نتواند خوب تیراندازی کند.

سرزمین آئورا برای گروه ارواح بسیار چالش برانگیز است. زمین‌هایی که روی آن راه می‌روید هم خطرناک هستند. ممکن است در تله‌های مختلف گیر کنید یا حتی گرفتار شرایط آب و هوایی بازی شوید. بوران برف و حتی گل‌ولای می‌توانند حرکت شما را کند کنند.

در جریان بازی می‌توانید کمپ‌های موقت درست کنید تا بتواند استراحت کنید و برای مراحل بعدی آماده شوید. در این کمپ‌ها می‌توانید سلاح خود را تمیز کنید یا حتی کلاس قهرمان بازی را تغییر دهید. امکان بالا بردن قدرت‌ها و مهارت‌ها هم در این قسمت وجود دارد.

زمانی که یکی از هم‌تیمی‌های شما زخمی می‌شود، باید به کمک او بروید. حتی اگر او در میان بازی زخمی شود هم باید به او کمک کنید. در بعضی مواقع مجبور خواهید شد که هم‌تیمی زخمی خود را کول کنید و به مکان امنی ببرید.

در بازی Ghost Recon Breakpoint المان‌های مخفی‌کاری هم وجود دارد. دقیقا چیزی که این مجموعه بازی‌ها بر پایه آن ساخته شده‌اند. گروه ارواح می‌توانند خود را در محیط بازی پنهان کنند و حتی در نزدیکی دشمن هم نامرئی باشند. از این ویژگی در زمانی می‌توانید استفاده کنید که هیچ جایی برای پنهان شدن وجود ندارد.

گرگ و دیگر اعضای گروه او بسیار حرفه‌ای هستند و به همین دلیل هوش مصنوعی پیشرفته‌ای در بازی Ghost Recon Breakpoint دیده می‌شود. هوش مصنوعی بازی یکی از چالش‌های اصلی بازی برای گیمرها خواهد بود.

از دیگر ویژگی‌های جالب بازی می‌توان به هم‌رنگ شدن قهرمان بازی با جایی که در آن پنهان شده‌، اشاره کرد. امکان شخصی‌سازی سلاح و قهرمان‌ها بازی هم وجود دارد و گیمرها می‌توانند هر شخصیتی که دوست داشتند را درست کنند.

یوبی‌سافت اعلام کرده که پشتیبانی بزرگی از بازی Ghost Recon Breakpoint خواهد کرد. این پشتیبانی شامل آیتم‌های زمان عرضه و پس از عرضه می‌شود. اتفاقی که دقیقا برای Ghost Recon Wildlands هم رخ داد. همین چند روز پیش محتوای جدید برای Wildlands منتشر شد که اتفاقا ارتباط زیادی با بازی Breakpoint دارد.

بازی Ghost Recon Breakpoint قرار است در چهار نسخه استاندارد، گلد، آلتیمیت و گرگ راهی بازار شود. با خرید نسخه‌های گلد، آلتیمیت و گرگ به سیزن پس یک ساله بازی دسترسی خواهید داشت و همچنین سه روز زودتر می‌توانید بازی را تجربه کنید. البته کلی آیتم دیگر از جمله سلاح و ماموریت‌های بیشتر هم در این نسخه‌ها وجود دارند. نسخه گرگ این بازی شامل یک اکشن فیگر، دیسک موسیقی‌ها و یک نقشه ضد آب هم می‌شود. حتی پلاک شخصیت واکر هم در این نسخه وجود دارد.

در ادامه می‌توانید ۱۳ دقیقه از گیم پلی بازی Ghost Recon Breakpoint را مشاهده کنید:


منبع: Gematsu

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید