بازی League of Legends تحریم شد. دولت آمریکا دسترسی طرفداران بازی League of Legends در ایران و سوریه را قطع کرد تا تحریم‌های این کشور علیه کشور ما به بازی‌های ویدیویی هم کشیده شود. بازی League of Legends تحریم شد تا هزاران طرفدار این بازی نتوانند به عنوان محبوب خود دسترسی داشته باشند. از دو روز پیش گزارش‌های مختلفی شنیده شد که کاربران ایرانی نمی‌توانند وارد بازی League of Legends شوند. بررسی‌های بیشتر نشان داد که بازی League of Legends تحریم شده و کاربران ایرانی نمی‌توانند آن را بازی کنند. استودیوی بازی‌سازی Riot اعلام کرد این اقدام تنها به دلیل سیاست‌های دولت آمریکا بوده و آن‌ها هیچ راه چاره‌ای جز این‌کار نداشته‌اند. در بیانیه این استودیوی آمده است:

برای رعایت به قوانین آمریکا، دسترسی گیمرهای ایرانی و سوریه به بازی League of Legends قطع شد. این سیاست‌ها ممکن است تغییر کند و این اتفاق هرزمانی که رخ داد، ما دسترسی گیمرهای ایرانی را دوباره امکان‌پذیر می‌کنیم.

 League of Legends تحریم

البته کاربران ایرانی هم در انجمن‌های گفت‌وگوی این بازی در سایت Riot هم اعتراض کرده‌اند؛ اما به نظر این اعتراض‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت. البته قطع دسترسی کاربران به این بازی به وسیله نرم افزارهای تغییر IP امکان پذیر است؛ اما احتمال دارد که این موضوع روی کیفیت بازی تاثیرگذار باشد. همچنین این اولین باری است که یک بازی آنلاین جزو تحریم‌ها قرار می‌گیرد. البته بازیکنان ایرانی همچنان به برخی بازی‌های آنلاین از جمله The Division 2 ،Apex Legends و Rocket league دسترسی ندارند. با این حال قطع دسترسی بازیکنان ایرانی به بازی League of Legends رسما به خاطر تحریم اعلام شد.


منبع: Eurogamer

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید