کمتر از یک هفته به اکران جهانی «انتقام‌جویان: آخر بازی» مانده و به‌احتمال زیاد، چند هفته‌ای باکس آفیس در اختیار مارول خواهد بود؛ ولی این هفته، فیلم ترسناک مورد انتظار «نفرین لیورونا» با شکست «شزم!»، در جایگاه اول باکس آفیس قرار گرفت.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸

جدیدترین اثر برادران وارنر یعنی «نفرین لیورونا» (The Curse of La Llorona) که یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های ترسناک امسال محسوب می‌شد، با فروش خانگی ۲۶٫۵ میلیون دلار و کاملا بیشتر از پیش‌بینی سازندگانش، در بالای جدول باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸ قرار گرفت؛ البته که این فیلم نتوانست نظر مثبت منتقدان را جلب کند و از وب‌سایت RottenTomatoes، امتیاز ضعیف ۳۲ درصد را گرفت. CinemaScore هم امتیاز -B را به این فیلم ترسناک داد. در بازارهای بین‌المللی، «نفرین لیورونا» در ۷۱ کشور اکران شد که ۳۰ میلیون دلار درآمد داشت؛ بنابراین مجموع فروش جهانی این فیلم در اولین هفته اکرانش به ۵۶٫۵ میلیون دلار رسید. در نظر داشته باشید که این فیلم هنوز در انگلستان و ژاپن اکران نشده است. تریلر «نفرین لیورونا» را در ادامه ببینید:

اما دومین رتبه باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸ هم در اختیار برادران وارنر با فیلم ابرقهرمانی طنز «شزم!» (!Shazam) قرار دارد که دو هفته گذشته را در صدر این جدول تجربه کرد. این هفته با افت ۲۹ درصدی، درآمد خانگی این فیلم فقط ۱۷٫۳ میلیون دلار بود که حالا مجموع درآمد خانگی‌اش را به ۱۲۱ میلیون دلار رساند. در بازارهای جهانی، «شزم!» ۲۲ میلیون دلار دیگر درآمد داشت تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۲۰۱٫۵ میلیون دلار برسد. یک جمع ساده نشان می‌دهد که این فیلم پس از سه هفته از اکرانش، ۳۲۲ میلیون دلار درآمد داشته است.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸

رتبه سوم باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸ در اختیار Breakthrough قرار دارد. این اولین اثری است که دیزنی پس از خرید فاکس، از طریق آن‌ها منتشر کرده است. Breakthrough چهارشنبه اکران شد و در پنج روز، ۱۴٫۶ میلیون دلار درآمد خانگی و ۵٫۹ میلیون دلار درآمد بین‌المللی از ۲۰ کشور داشت. این فیلم از وب‌سایت CinemaScore امتیاز A را کسب کرد.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸

دیزنی رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸ را هم با عملکرد عالی «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) تصاحب کرد. این هفته، کاپیتان مارول رشدی ۶ درصدی را تجربه کرد و ۹٫۱ میلیون دلار درآمد داشت. حالا مجموع درآمد این فیلم در ایالات‌متحده به ۴۰۰ میلیون دلار می‌رسد که تابه‌حال فقط ۳۳ فیلم به این رکورد رسیده بودند؛ البته هفت‌تای آن‌ها جزو فیلم‌های سینمایی مارول بوده‌اند. در بازارهای بین‌المللی، کاپیتان مارول ۶٫۵ میلیون دلار دیگر درآمد داشت تا مجموع درآمد بین‌المللی آن به ۶۸۹٫۵ و کل درآمد جهانی آن به ۱٫۰۸۹ میلیارد دلار برسد.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸

باکس آفیس این هفته را با فیلم Little که جدیدترین اثر یونیورسال است، جمع‌بندی می‌کنیم. این فیلم کمدی با افت فروش ۴۵ درصدی، ۸٫۴۵ میلیون دلار در هفته گذشته درآمد خانگی داشت که مجموع درآمد آن را در آمریکا به ۳۰ میلیون دلار می‌رساند. در بازارهای جهانی هم ۱٫۴ میلیون دلار دیگر به درآمد این فیلم اضافه شد که حالا کل فروش بین‌المللی آن را به ۴٫۸ میلیون دلار می‌رساند. کمدی Little که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده، تا به امروز ۳۴٫۸ میلیون دلار از سراسر جهان درآمد داشته است.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸

اما هفته آینده، مورد انتظارترین فیلم سینما در سال ۲۰۱۹ یعنی «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame) اکران گسترده‌اش را در ۴۴۰۰ سینما در ایالات‌متحده شروع می‌کند و انتظار می‌رود که تا تاریخ نگارش باکس آفیس هفته آینده، این فیلم حداقل ۳۰۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۹۸

منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید