انیمیشن «داستان اسباب بازی ۴» توانست در صدر جدول باکس آفیس و به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته قرار بگیرد؛ به‌علاوه اینکه به پردرآمدترین اکران در سری انیمیشن‌های «داستان اسباب بازی» هم تبدیل شد. البته نتوانست انتظار کمپانی سازنده را برآورده کند. در کنار این انیمیشن، فیلم ترسناک «بازی بچه‌گانه» هم در این هفته اکران شد و با اینکه آن‌هم نتوانست به فروش پیش‌بینی‌شده توسط کمپانی سازنده برسد، ولی در رتبه دوم باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸ قرار گرفت. فیلم «آنا» هم که این هفته اکران شد، نتوانست حتی در بین ۱۰ فیلم پرفروش باکس آفیس قرار بگیرد. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس این هفته همراه شوید.

جدیدترین اثر کمپانی‌های پیکسار و دیزنی، یعنی انیمیشن «داستان اسباب بازی» (Toy Story 4) توانست با فروش آخر هفته ۱۱۸ دلار در ایالات‌متحده، در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد. البته استودیوی سازنده پیش‌بینی کرده بود که این انیمیشن بتواند به‌راحتی به رقم ۱۴۰ میلیون دلار دست پیدا کند؛ ولی باوجوداین، «داستان اسباب بازی ۴» توانست به‌راحتی اکران ۱۱۰٫۳ میلیون دلاری قسمت سوم این انیمیشن را پشت سر بگذارد و حتی توانست به‌عنوان چهارمین اکران پردرآمد در بین تمام انیمیشن‌ها تبدیل شود. به‌علاوه بد نیست بدانید که «داستان اسباب بازی ۴» توانست عنوان «سومین اکران پردرآمد در سال ۲۰۱۹» را هم به خودش اختصاص دهد.

باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸

در کنار فروش موفق، قسمت چهارم داستان اسباب بازی با نظر مثبت منتقدان هم مواجه شد. این فیلم در وب‌سایت CincemaScore توانست میانگین امتیاز A را به‌دست بیاورد که طبق آمار این وب‌سایت، ۵۲ درصد از تماشاگران این فیلم خانم‌ها و بیش از نیمی از تماشاگران هم بیش از ۲۵ سال سن دارند. با توجه به آمار فروش انیمیشن‌های پیکسار، انتظار داریم که «داستان اسباب بازی ۴» درنهایت به فروش ۴۰۰ تا ۴۲۰ میلیون دلاری در ایالات‌متحده دست پیدا کند.

در بازارهای بین‌المللی هم «داستان اسباب بازی ۴» توانست ۱۲۰ میلیون دلار از ۳۷ کشور به‌دست آورد تا کل فروش جهانی آن در اولین هفته اکرانش به ۲۳۸ میلیون دلار برسد. جالب است بدانید که از این رقم، بیشتر سهم یعنی ۲۳٫۴ میلیون دلار به کشور مکزیک برمی‌گردد. این عدد، «داستان اسباب بازی ۴» را به پرفروش‌ترین اکران در مکزیک پس از قسمت سوم و چهارم «انتقام‌جویان» تبدیل می‌کند. این رقم فروش در حالی است که این انیمیشن هنوز در کشورهای فرانسه، ایتالیا، ژاپن و آلمان اکران نشده است. تریلر «داستان اسباب بازی ۴» را در ادامه ببنید:

اما پس از «داستان اسباب بازی ۴» و در رتبه دوم باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸ به فیلم ترسناک «بازی بچه‌گانه» می‌رسیم. این فیلم توانست هفته اول اکرانش را با فروش ۱۴ میلیون دلاری در ایالات‌متحده به‌پایان برساند. این در حالی است که کمپانی سازنده انتظار اکرانی با فروش ۱۶ تا ۱۸ میلیون دلار داشت. این فیلم با بودجه ۱۰ میلیون دلاری ساخته شده است و میانگین امتیاز تماشاگران در وب‌سایت CinemaScore، معادل +C است که امتیاز خوبی محسوب نمی‌شود. آمارهای منتشرشده نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد از تماشاگران این فیلم بالای ۲۵ سال بوده‌اند. البته با توجه به اینکه قسمت سوم فیلم آنابل، هفته آینده اکران می‌شود، انتظار داریم که طرفداران فیلم‌های ترسناک به سمت آنابل ۳ بروند و فروش این فیلم کاهش چشمگیری کند.

باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸

رتبه سوم در جدول باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸ در اختیار علاءالدین قرار دارد که پنج هفته‌ای است که جزو ۵ رتبه اول این جدول است. این هفته، علاءالدین با افت ۲۹٫۵ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست ۱۲٫۲ میلیون دلار بفروشد تا کل فروش خانگی آن به ۲۸۸ میلیون دلار برسد. در خارج از ایالات‌متحده هم، این فیلم نزدیک به ۳۳ میلیون دلار درآمد داشت و حالا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۵۲۲٫۶ میلیون دلار می‌رسد. این یعنی علاءالدین پس از پنج هفته اکران، توانسته است در کل جهان، درآمدی معادل ۸۱۰ میلیون دلار داشته باشد.

باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸

جدیدترین اثر سونی یعنی «مردان سیاه پوش بین‌المللی» که با استقبال خوبی مواجه نشد، با فروش آخر هفته ۱۰٫۷۵ میلیون دلار و افت ۶۴ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، در رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸ قرار گرفت. حالا مجموع فروش خانگی این فیلم، ۱۰ روز پس از اکرانش، ۵۲ میلیون دلار است. در بازارهای بین‌المللی هم، مردان سیاه پوش ۳۰ میلیون دلار در این هفته درآمد داشت تا مجموع فروش بین‌المللی و کل فروش جهانی این فیلم به ترتیب به ۱۲۹ و ۱۸۲ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸

جمع‌بندی باکس آفیس این هفته را با انیمیشن «زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲» انجام می‌دهیم که به دلیل اکران «داستان اسباب بازی ۴»، با افت فروش ۵۸ درصدی در مقایسه با هفته گذشته مواجه شد. این فیلم در هفته گذشته توانست ۱۰٫۳ میلیون دلار درآمد داشته باشد و در رتبه پنجم باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸ قرار بگیرد. حالا کل فروش خانگی این فیلم پس از دو هفته از اکرانش به ۱۱۷٫۵ میلیون دلار می‌رسد. در بازارهای بین‌المللی هم این هفته ۱۰٫۸ میلیون دلار درآمد نصیب حیوانات خانگی ۲ شد تا کل فروش بین‌المللی آن به ۷۷ میلیون دلار برسد. یک جمع سرانگشتی نشان می‌دهد که این فیلم تابه‌حال در بازارهای جهانی ۱۸۲ میلیون دلار درآمد داشته است.

باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸

اما هفته آینده، یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های ترسناک امسال یعنی قسمت سوم مجموعه آنابل با نام «آنابل به خانه برمی‌گردد»، اکران گسترده‌اش را در ۳۵۰۰ سینما در ایالات‌متحده آغاز می‌کند که به نظر می‌رسد بتواند حداقل به جایگاهی مشابه «بازی بچه‌گانه» دست پیدا کند. نظر شما در این مورد چیست؟

باکس آفیس هفته اول تیر ۹۸

منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید