در اولین هفته از خردادماه ۹۸، جدیدترین اثر کمپانی دیزنی یعنی فیلم علاءالدین توانست با شروع عالی و فروش ۸۵ میلیون دلاری در تعطیلات روز یادبود، هفته اول اکرانش را با بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به‌پایان برساند. فیلم‌های Brightburn و Booksmart هم توانستند انتظار استودیوهای سازنده خود را برآورده کنند. در ادامه با گیکیطور همراه شوید تا مروری بر پرفروش‌ترین فیلم‌ها در جدول باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸ داشته باشیم.

جدیدترین اثر کمپانی دیزنی یعنی فیلم علاءالدین توانست فقط در سه روز از اکرانش در تعطیلات روز یادبود، چیزی بالغ بر ۸۶٫۱ میلیون دلار فروش داشته باشد که حتی از فروش فیلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» هم بیشتر بوده است. این موفقیت بزرگی برای کمپانی دیزنی محسوب می‌شود. دیزنی انتظار داشت این فیلم که هزینه ساختش ۱۸۰ میلیون دلار بوده است، بتواند در اولین هفته اکرانش، حدود ۱۰۵ میلیون دلار درآمد داشته باشد که با فروش هفتگی ۱۱۰ میلیون دلاری، انتظارات دیزنی برآورده شد. این رقم، علاءالدین را در بین پنج اکران پرفروش در تعطیلات روز یادبود قرار می‌دهد. جالب است بدانید که تماشاگران هم از دیدن علاءالدین لذت بردند و امتیاز A را در وب‌سایت CinemaScore به آن داده‌اند. ظاهرا اکثر تماشاگران این فیلم، افراد ۲۵ سال به بالا بوده‌اند.

در بازارهای جهانی، علاءالدین که هنوز در ژاپن اکران نشده است، ۱۲۱ میلیون دلار درآمد داشت تا مجموع فروش جهانی‌اش در اولین اکران، ۲۰۷ میلیون دلار شود. چین، مکزیک و انگلستان، به ترتیب بیشترین سهم را در درآمد بین‌المللی این فیلم داشته‌اند.

رتبه دوم باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸ در اختیار قسمت سوم جان ویک قرار دارد که حالا، فقط ۱۰ روز پس از اکرانش، مجموع درآمد خانگی آن از ۱۰۰ میلیون دلار هم عبور کرد. این یعنی، تا همین لحظه، جان ویک ۳ درآمد خانگی بیشتری از دو شماره قبلی‌اش داشته است. شاید همین موضوع سبب شده باشد که کمپانی لاینزگیت، وعده اکران قسمت چهارم آن را در بهار ۲۰۲۱ داده باشد. جالب است بدانید که حالا فروش جان ویک با فیلم‌هایی مثل Mission: Impossible – Rogue Nation و Jason Bourne (که فیلم‌های درجه یکی هستند) برابری می‌کند. در بازارهای بین‌المللی، جان ویک، ۲۴٫۸ میلیون دلار دیگر از ۷۴ کشور درآمد داشت تا کل درآمد بین‌المللی آن به ۷۴٫۴ میلیون دلار برسد. این یعنی مجموع درآمد جهانی این فیلم از مرز ۱۷۵ میلیون هم عبور کرد؛ البته این فیلم هنوز در اسپانیا و نروژ اکران نشده است.

باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸

«انتقام‌جویان: پایان بازی» که حالا مدت زیادی است در پنج عنوان برتر باکس آفیس قرار دارد، به رتبه سوم سقوط کرد. در باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸ ، «پایان بازی» با اضافه شدن ۲۲ میلیون دلار دیگر، کل درآمد خانگی‌اش به ۸۰۰ میلیون دلار رسید که پس از «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد»، دومین فیلمی است که توانسته است به چنین درآمدی دست پیدا کند. در بازارهای بین‌المللی، «پایان بازی» با درآمد ۱۵٫۳ میلیون دلاری، کل درآمد خانگی‌اش را به ۱٫۸۷۹ میلیارد دلار رساند. حالا این فیلم ۲٫۶۷۷ میلیارد دلار درآمد جهانی داشته است و فقط ۱۱۱ میلیون دلار دیگر لازم دارد تا بتواند به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شود.

باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸

«کارآگاه پیکاچو» در رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸ قرار دارد. این فیلم، دو هفته پس از اکرانش توانست به درآمد خانگی ۱۲۰ میلیون دلار دست پیدا کند و در بازارهای بین‌المللی هم، ۲۴٫۳ میلیون دلار از ۷۲ کشور کسب کرده است تا مجموع درآمد بین‌المللی و درآمد جهانی آن به ترتیب، ۲۳۶ و ۳۵۳ میلیون دلار شود.

باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸

آما فیلم ترسناک و جذاب Birghtburn که این هفته توسط کمپانی سونی اکران شد، در پنجمین رتبه باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸ قرار گرفت. این فیلم که تماشای آن فقط برای افراد بالای ۱۷ سال توصیه شده است، با بودجه‌ای ۶ میلیون دلاری ساخته شده است و توانست در اولین اکرانش، ۷٫۵ میلیون دلار درآمد داشته باشد. طبق آمار وب‌سایت CinemaScore، تماشاگران به این فیلم امتیاز +C را داده‌اند و ۵۸ درصدشان را آقایان تشکیل داده‌اند. این فیلم در بازارهای بین‌المللی هم ۴٫۵ میلیون دلار از ۵۰ کشور درآمد داشت که بیشترین سهم از این درآمد مربوط به کشور روسیه است.

باکس آفیس هفته اول خرداد ۹۸

اما هفته آینده، هفته بسیار هیجان‌انگیزی است؛ «گودزیلا: پادشاه هیولاها» اکران گسترده‌اش را در ۴۱۰۰ سینما آغاز می‌کند و فیلم‌های Ma و Rocketman هم به ترتیب در ۲۷۵۰ و ۳۵۰۰ سینما اکران می‌شوند. انتظار می‌رود که گودزیلا بتواند تغییرات زیادی در روند فیلم‌های برتر باکس آفیس ایجاد کند. نظر شما در این مورد چیست؟


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید