اگر خبرهای مربوط به جدول هفتگی باکس آفیس را دنبال کنید، حتما متوجه شده‌اید که فیلم‌های اخیر به‌خصوص دنباله‌های مربوط به فیلم‌های معروف، موفقیت چندانی نداشته‌اند و کمتر از انتظار استودیوهای سازنده فروخته‌اند و این هفته هم شاهد قسمت سوم فیلم آنابل هستیم که کم‌وبیش به همین سرنوشت دچار شده است. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸ همراه شوید.

پرفروش‌ترین فیلم هفته گذشته در ایالات‌متحده و رتبه اول باکس آفیس برای دومین هفته متوالی به قسمت چهارم انیمیشن «داستان اسباب بازی» (Toy Story 4) تعلق دارد که این هفته با افت فروش ۴۶ درصدی، عملکردی مشابه قسمت سوم این انیمیشن داشت. «داستان اسباب بازی ۴» توانست در دومین هفته اکرانش ۶۵ میلیون دلار بفروشد تا مجموع فروش داخلی آن از مرز ۲۴۰ میلیون دلار عبور کند.

باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸

اما رتبه دوم باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸ در اختیار فیلم ترسناک مورد انتظار «آنابل به خانه باز می‌گردد» (Annabelle Comes Home) قرار دارد. این فیلم که سومین قسمت از مجموعه «آنابل» و ششمین قسمت از مجموعه «کانجرینگ» محسوب می‌شود، سه‌شنبه شب اکران شد و توانست در همان شب اکرانش، ۳٫۵ میلیون دلار درآمد داشته باشد. این فیلم و تا پایان چهارشنبه به ۷٫۲ میلیون دلار رسید. البته میانگین امتیازهای تماشاگران در وب‌سایت CinemaScore به این فیلم -B است که کمترین امتیاز در میان همه قسمت‌های این مجموعه محسوب می‌شود.

دو قسمت قبلی این مجموعه در هفته اول اکرانشان توانستند ۳۷ و ۳۵ میلیون دلار درآمد داشته باشند و استودیوی سازنده پیش‌بینی کرده بود که «آنابل به خانه بازمی‌گردد» هم بتواند تا پایان هفته اول اکرانش به درآمد خانگی در حدود ۳۰ میلیون دلار برسد؛ البته با توجه به شروع ضعیفش، به نظر هم نمی‌رسید که بتواند انتظار استودیوی سازنده را برآورده کند و درنهایت هم توانست فقط نزدیک به ۲۱ میلیون دلار درآمد در ایالات‌متحده داشته باشد.

جدیدترین اثر کمپانی یونیورسال یعنی «دیروز» (Yesterday) در سومین رتبه باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸ قرار دارد. این فیلم که به کارگردانی «دنی بویل» ساخته شده است، توانست اولین هفته اکرانش با درآمد ۱۷ میلیون دلاری به پایان برساند. این رقم با پیش‌بینی‌های فروش این فیلم هم‌خوانی دارد؛ چراکه گفته شده بود این فیلم احتمالا در هفته اول اکرانش از مرز ۱۴ میلیون دلار عبور خواهد کرد. از فیلم‌های مشابه به «دیروز» در گذشته می‌توانیم به I Feel Pretty و Isn’t It Romantic اشاره کنیم. حتی فیلم‌هایی مثل Long Shot و Book Club هم جزو رقبای «دیروز» محسوب می‌شوند. همه این فیلم‌ها با استقبال خیلی خوبی از سمت کاربران مواجه شدند و این موضوع سطح انتظاراتمان را از فروش «دیروز» بالا می‌برد. البته «دیروز» فقط در ۲۶۰۰ سینما در ایالات‌متحده اکران شد و این در حالی است که Book Club و I Feel Pretty به ترتیب در ۳۰۰۰ و ۳۵۰۰ سینما اکران شدند؛ بنابراین عملکرد «دیروز» بسیار خوب ارزیابی می‌شود.

باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸

«علا‌ءالدین» (Aladdin) که دیگر به یک اثر پول‌ساز برای دیزنی تبدیل شده است، در ششمین هفته اکرانش به سر می‌برد و همچنان خیال ندارد که پنج فیلم پرفروش آمریکا را ترک کند. این فیلم در باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸ هم در رتبه چهارم قرار گرفت و با وجود افت ۳۰ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست مجموع فروش خانگی‌اش را از مرز ۳۰۵ میلیون دلار عبور دهد.

باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸

جمع‌بندی پنج رتبه اول باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸ را با انیمیشن «زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲» (The Secret Life of Pets 2) انجام می‌دهیم. این انیمیشمن با افت فروش ۳۸ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست حدود ۶ میلیون دلار درآمد خانگی داشته باشد و مجموع فروش خانگی‌اش را به نزدیک به ۱۳۰ میلیون دلار رساند.

اما چند مورد جذاب درباره سینمای جهان در این هفته وجود دارد که باید به آن‌ها اشاره کنیم: اولین مورد اینکه فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» این هفته دوباره اکران گسترده‌اش را آغاز می‌کند؛ ولی این بار با محتوای بیشتر. این اکران در شرایطی اتفاق می‌افتد که این فیلم فقط چند میلیون دلار درآمد نیاز دارد تا بتواند عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را به‌دست آورد. مورد دوم این‌که فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far From Home) که هنوز اکران جهانی‌اش شروع نشده است، این هفته در کشورهای چین و ژاپن اکران شد و توانست در همین اکران محدود، ۱۱۱ میلیون دلار فروش داشته باشد و به چهارمین اکران پرفروش فیلم‌های ساخته‌شده از کتاب‌های کمیک بعد از «انتقام‌جویان: پایان بازی»، «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» و «ونوم» تبدیل شد.

باکس آفیس هفته دوم تیر ۹۸

اما این هفته، قسمت دوم فیلم مرد عنکبوتی با نام «مرد عنکبوتی: دور از خانه» اکران گسترده‌اش را در ۴۳۵۰ سینما در ایالات‌متحده آغاز می‌کند و با توجه به فروش ۱۱۱ میلیون دلاری‌اش در کشورهای آسیایی، انتظار داریم که بتواند به‌راحتی در صدر جدول باکس آفیس بنشیند. نظر شما در این مورد چیست؟


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید