جدیدترین اثر کمپانی برادران وارنر یعنی «گودزیلا: پادشاه هیولاها» توانست پادشاه باکس آفیس این هفته هم بشود. همچنین اثر جدید کمپانی پارامونت یعنی «راکت‌من» و فیلم «مامان» از کمپانی یونیورسال هم توانستند فراتر از پیش‌بینی‌ها بفروشند. در ادامه با گیکیطور همراه شوید تا به بررسی باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸ بپردازیم.

بالاخره فیلم «گودزیلا: پادشاه هیولاها» این هفته اکران گسترده خود را آغاز کرد و توانست در اولین هفته اکرانش، ۴۹ میلیون دلار بفروشد. البته این رقم کمی کمتر از پیش‌بینی ۵۰-۵۵ میلیون دلاری کمپانی سازنده یعنی برادران وارنر است. در مقایسه با شماره قبلی این فیلم که سال ۲۰۱۴ اکران شد و در هفته اولش ۹۳٫۲ میلیون دلار فروخت، پادشاه هیولاها عملکرد خیلی ضعیف‌تری دارد. حتی فیلم «کونگ: جزیره جمجمه» هم توانست در اولین هفته اکرانش ۶۱ میلیون دلار بفروشد. تماشاگران گودزیلا، به این فیلم میانگین نمره +B را در وب‌سایت CinemaScore دادند و ۶۷ درصد از آن‌ها هم آقایان بالای ۲۵ سال بوده‌اند.

باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸

با توجه به عملکرد هفته اول گودزیلا، انتظار داریم که این فیلم بتواند درنهایت به فروش خانگی ۱۰۵ تا ۱۳۵ میلیون دلار برسد. در نظر داشته باشید هزینه تولید این فیلم معادل ۱۷۰ میلیون دلار بوده است؛ بنابراین کمپانی سازنده، حساب زیادی روی فروش جهانی آن کرده است. گودزیلا در ۷۵ کشور در سراسر جهان به‌جز آمریکا اکران شد و توانست در اولین هفته اکرانش به فروش بین‌المللی ۱۳۰ میلیون دلاری برسد. اگر فروش آمریکا را هم به آن اضافه کنید، تا به این جای کار، پادشاه هیولاها توانسته مجموعا ۱۷۹ دلار درآمد داشته باشد. چین با فروش ۷۰ میلیون دلاری، بیشترین سهم را در درآمد بین‌المللی این فیلم داشته است.

علاءالدین که اثر جدید و موفق کمپانی دیزنی محسوب می‌شود، در رتبه دوم باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸ قرار گرفت. این فیلم با افت فروش ۵۳ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست ۱۰ روز پس از اکرانش، مجموع فروش خانگی‌اش را به ۱۸۵ میلیون دلار برساند. در بازارهای جهانی هم، علاءالدین این هفته ۷۸٫۳ میلیون دلار درآمد داشت تا مجموع فروش خانگی و جهانی آن به ترتیب به ۲۶۱ و ۴۴۶ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸

فیلم موزیکال «راکت‌من» که زندگی‌نامه «التون جان» را بازگو می‌کند، توانست با فروش خانگی ۲۵ میلیون دلار در رتبه سوم باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸ قرار بگیرد. این فیلم که جدیدترین اثر کمپانی پارامونت است، توانست کاملا فراتر از پیش‌بینی اکران ۱۸ میلیون دلاری بفروشد و حتی با استقبال خیلی خوبی از طرف تماشاگران و منتقدان روبرو شد. در وب‌سایت CinemaScore، میانگین امتیاز کاربران این فیلم -A است. در حال حاضر، راکت‌من در بین بهترین اکران‌های زندگی‌نامه‌های موزیکال، رتبه چهارم را دارد. در بازارهای بین‌المللی هم، راکت‌من توانست هفته دوم اکرانش را با فروش ۱۹٫۲ میلیون دلار به‌پایان برساند؛ چراکه این فیلم هفته پیش در انگلستان اکران شده بود. حالا مجموع فروش بین‌المللی راکت‌من به ۳۱٫۲ میلیون دلار می‌رسد.

باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸

چهارمین رتبه باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸ در اختیار فیلم ترسناک «مامان» (Ma) قرار دارد. این فیلم در هفته اول اکرانش در ایالات‌متحده توانست ۱۸٫۲ میلیون دلار درآمد داشته باشد و این در حالی است که هزینه ساخت این فیلم فقط ۵ میلیون دلار بوده است. در بازارهای بین‌المللی هم، Ma توانست با فروش ۲٫۸ میلیون دلاری از ۳۱ کشور، مجموع فروش جهانی‌اش را به ۲۱٫۱ میلیون دلار برساند.

باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸

و جمع‌بندی باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸ را با قسمت سوم جان ویک انجام می‌دهیم که حالا در رتبه پنجم این فهرست قرار دارد. این فیلم با فروش آخر هفته ۱۱٫۱ میلیون دلاری، کل فروش خانگی‌اش را به ۱۲۵ میلیون دلار رساند. در بازارهای بین‌المللی هم این هفته، جان ویک ۳ توانست ۱۲٫۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۹۵٫۹ میلیون دلار برسد. حالا کل درآمد جان ویک ۳ تا به این لحظه، معادل ۲۲۱ میلیون دلار است.

باکس آفیس هفته دوم خرداد ۹۸

اما هفته آینده قسمت جدید «مردان ایکس» یعنی «دارک فینکس» اکران گسترده‌اش را در ۳۵۰۰ سینما در ایالات‌متحده آغاز می‌کند. همچنین قسمت دوم انیمیشن «زندگی پنهان حیوانات خانگی» در ۴۴۰۰ سینما اکران می‌شود.


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید