با اینکه با آخر هفته خیلی پرفروشی مواجه نبودیم، ولی حداقل در مقایسه با هفته مشابه در سال گذشته، اوضاع خیلی بهتر است. «شیر شاه» برای دومین هفته متوالی در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت و توانست بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان بفروشد. در سمت دیگر، «روزی روزگاری در هالیوود» پرفروش‌ترین اکران تارانتینو شد. به‌علاوه، فیلم «وداع» با اینکه فقط در ۱۳۵ سینما اکران شد، توانست جزو ۱۰ فیلم پرفروش هفته قرار بگیرد. خبر دیگر این‌که در هفته گذشته هر دو فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» و «علاءالدین» توانستند فروش جهانی‌شان را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهند. با گیکیطور در بررسی باکس آفیس هفته دوم مرداد ۹۸ همراه شوید.

«شیر شاه» (The Lion King)، جدیدترین اثر کمپانی دیزنی برای دومین هفته متوالی توانست جایگاهش را به‌عنوان «شاه» جدول باکس آفیس حفظ کند. البته افت فروشش در مقایسه با هفته گذشته، خیلی بیشتر از چیزی بود که انتظارش را داشتیم. این هفته، شیر شاه با فروش ۷۵٫۵ با افت ۶۰٫۶ درصدی در مقایسه با هفته گذشته مواجه شد؛ ولی با وجود این، توانست مجموع فروش خانگی‌اش را به ۳۵۱ میلیون دلار برساند. با این‌که «شیر شاه» عنوان پرفروش‌ترین اکران را در بازسازی‌های دیزنی به دست آورد، ولی بیشترین افت را هم در بین همان فیلم‌ها داشت. در بازارهای بین‌المللی، «شیر شاه» توانست در هفته گذشته ۱۴۲٫۸ میلیون دلار درآمد داشته باشد تا مجموع درآمد بین‌المللی آن به ۶۱۱٫۹ میلیون دلار برسد. حالا کل درآمد جهانی این فیلم ۹۶۲٫۷ میلیون دلار است. این درآمد، تا پایان روز یکشنبه بوده است و قطعا این فیلم می‌تواند خیلی بیشتر از یک میلیارد دلار فروش داشته باشد؛ چراکه «شیر شاه» هنوز در کشورهای ژاپن و ایتالیا اکران نشده است.

باکس آفیس هفته دوم مرداد ۹۸ 02

اما رتبه دوم باکس آفیس هفته دوم مرداد ۹۸ در اختیار جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو به نام «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) قرار دارد. این فیلم در هفته گذشته توانست با فروش ۴۰٫۳۵ میلیون دلار، به پرفروش‌ترین اکران این کارگردان تبدیل شود. پیش‌تر، این رکورد با رقم ۳۸ میلیون دلار در اختیار «Inglourious Basterds» قرار داشت که آگوست سال ۲۰۰۹ اکران شد. میانگین امتیازهای تماشاگران به «روزی روزگاری در هالیوود» در وب‌سایت CinemaScore در اولین روز اکران، B است که در مقایسه با یکی دیگر از آثار تارانتینو مثل Django Unchained (که امتیاز -A را به‌دست آورد)، افت قابل‌توجهی محسوب می‌شود. بیش از نیمی از تماشاگران فیلم جدید تارانتینو را آقایان تشکیل می‌دادند.

باکس آفیس هفته دوم مرداد ۹۸ 03

به‌جز «روزی روزگاری در هالیوود»، اثر دیگر کمپانی سونی یعنی «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far from Home)، سومین رتبه باکس آفیس هفته دوم مرداد ۹۸ را به خودش اختصاص داد. این فیلم که حالا وارد چهارمین هفته اکرانش می‌شود، در هفته گذشته توانست ۱۲٫۲ میلیون دلار درآمد در ایالات‌متحده داشته باشد و مجموع فروش خانگی آن به ۳۴۵ میلیون دلار برسد. با درآمد هفته گذشته، مرد عنکبوتی حالا بیش از یک میلیارد دلار درآمد در کل جهان داشته است. این هفته در سینماهای بین‌المللی، این فیلم توانست ۲۱ میلیون دلار درآمد داشته باشد تا کل درآمد بین‌المللی خود را به ۶۹۲٫۴ میلیون دلار برساند. درآمد جهانی مرد عنکبوتی حالا ۱٫۰۳ میلیارد دلار است. این یعنی، مرد عنکبوتی نهمین فیلم دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود که توانسته است بیش از یک میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

باکس آفیس هفته دوم مرداد ۹۸ 04

دیزنی و پیکسار با انیمیشن «داستان اسباب بازی ۴» (Toy Story 4) توانستند در رتبه چهارم باکس آفیس هفته دوم مرداد ۹۸ بنشینند. این انیمیشن با افت ۳۶٫۵ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست پس از پنج هفته اکران ۳۹۵٫۶ میلیون دلار در آمریکا درآمد داشته باشد. این رقم به لطف فروش ۹٫۸۷ میلیون دلاری این انیمیشن در هفته گذشته محقق شده است. در سینماهای بین‌المللی، اسباب بازی ۴ توانست ۱۹٫۴ میلیون دلار درآمد داشته باشد تا کل درآمد بین‌المللی آن به ۵۲۲٫۳ میلیون دلار برسد. جمع این دو عدد نشان می‌دهد که این انیمیشن تا به امروز ۹۱۷٫۹ میلیون دلار در کل جهان فروش داشته است که آن را به چهارمین اثر پرفروش استودیوی پیکسار تبدیل می‌کند.

جمع‌بندی باکس آفیس این هفته را با فیلم «خزیدن» (Crawl) انجام می‌دهیم. جدیدترین اثر کمپانی پارامونت با افت ۳۴ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، فقط چهار میلیون دلار درآمد خانگی داشت و توانست مجموع درآمدش را در ایالات‌متحده به ۳۱ میلیون دلار برساند. «خزیدن» که با بودجه ۱۳٫۵ میلیون دلاری ساخته شده است، در سینماهای بین‌المللی هم با درآمد ۳٫۴ میلیون دلار در هفته گذشته توانست مجموع درآمد بین‌المللی و کل درآمد جهانی‌اش را به ترتیب به ۱۴٫۴ و ۴۵ میلیون دلار برساند.

اما هفته بعد، جدیدترین شماره از مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» (Fast & Furious) با نام «هابز و شاو» (Hobbs & Shaw) اکران گسترده‌اش را در ۴۲۰۰ سینما آغاز می‌کند که انتظار داریم بتواند به‌راحتی در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد. نظر شما در این مورد چیست؟


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید