فقط دوهفته پس از اکران «انتقام‌جویان: آخر بازی»، این فیلم با عبور از مرض دو میلیارد دلار توانست به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شود. این در حالی است که در این هفته، سه فیلم دیگر هم اکران شدند که همگی در سایه انتقام‌جویان قرار گرفتند. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸ همراه باشید.

با فروش خانگی ۱۴۵٫۸ میلیون دلار، «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame) توانست به‌راحتی در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد و رکوردی مشابه فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» ثبت کند. حالا مجموع فروش خانگی این فیلم به ۶۲۰ میلیون دلار می‌رسد که فقط ۱۰ روز پس از اکران، آن را به نهمین فیلم پردرآمد تاریخ سینما در ایالات‌متحده تبدیل کرده است. البته برای اینکه بتواند عنوان پرفروش‌ترین فیلم جهان در آمریکا را به‌دست آورد باید درآمد خانگی خود را از ۹۰۰ میلیون دلار بیشتر کند که با توجه به وضعیت فروش این فیلم، خیلی بعید به نظر می‌رسد.

باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸

در بازارهای بین‌المللی، این هفته انتقام‌جویان توانستند ۲۸۲ میلیون دلار دیگر فروش داشته باشند تا حالا کل درآمد بین‌المللی این فیلم به ۱٫۵۶۹ میلیارد دلار برسد. یک جمع ساده نشان می‌دهد که «آخر بازی» تابه‌حال که ۱۰ روز از اکرانش می‌گذرد، رقمی معادل ۲٫۱۸۸ میلیارد دلار درآمد داشته است و فقط ۶۰۰ میلیون دلار دیگر نیاز دارد تا «آواتار» را هم پشت سر بگذارد و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شود. در نظر داشته باشید که آواتار پس از ۴۷ روز به چنین درآمدی دست پیدا کرد. جالب است بدانید که از کل فروش «آخر بازی»، ۵۷۵ میلیون آن مربوط به کشور چین است.

از انتقام‌جویان که بگذریم، رتبه دوم باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸ در اختیار فیلم ترسناک «The Intruder» قرار دارد که توسط سونی منتشر شده است. این فیلم با اختلاف زیاد از انتقام‌جویان و در اولین هفته اکرانش توانست ۱۱ میلیون دلار از ۲۲۲۲ سینما در سراسر ایالات‌متحده درآمد کسب کند. البته این فیلم نتوانست امتیاز خوبی کسب کند و کاربران CinemaScore، امتیاز -B را به آن دادند. جالب است بدانید که استودیوی سازنده این فیلم یعنی Screen Gems، پیش‌بینی کرده بود که در اولین هفته اکران The Intruder، فقط ۹ میلیون دلار بفروشد.

باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸

رتبه سوم باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸ هم در اختیار اثر جدید کمپانی لاینزگیت یعنی Long Shot که با عملکردی کاملا ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌ها، فقط ۱۰ میلیون دلار فروخت. حتی کاربران وب‌سایت CinemaScore هم به این فیلم امتیاز کم B را دادند. شاید دلیل این موضوع، سلطه «آخر بازی» به سینماها و بالاتر رفتن سطح انتظار تماشاچیان باشد. کمپانی سازنده انتظار دارد که کاربران با پیشنهاد دادن این فیلم به همدیگر، درآمد را افزایش دهند؛ ولی با توجه به فیلم‌هایی که قرار است هفته آینده اکران شوند، بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد. این فیلم در بازارهای بین‌المللی هم فقط ۳٫۳ میلیون دلار فروخت که یک‌سوم این درآمد به کشور انگلستان مربوط است.

باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸

در چهارمین رتبه باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸ با انیمیشن UglyDolls مواجهیم که پس از یک هفته اکران در ۳۶۵۲ سینما در آمریکا، توانست به درآمد خانگی ۸٫۵ میلیون دلار برسد. میانگین امتیاز بازدیدکنندگان این فیلم در وب‌سایت CinemaScore که ۶۴ درصدشان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند، +B است. این فیلم با بودجه‌ای نزدیک به ۵۳ میلیون دلار ساخته شده است که رقم زیادی در مقایسه با دیگر انیمیشن‌های این‌چنینی مثل My Little Pony (با بودجه ساخت ۶٫۵ میلیون دلاری) محسوب می‌شود.

باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸

و بالاخره رتبه پنجم باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸ به «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) تعلق دارد که حالا با ۴٫۲ میلیون دلار دیگر، کل درآمد خانگی‌اش را از مرز ۴۲۰ میلیون دلار عبور داده است. در بازارهای بین‌المللی، این فیلم ۱٫۲ میلیون دلار دیگر فروش داشت و حالا کل فروش آن معادل ۱٫۱۲ میلیارد دلار است.

باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۹۸

اما هفته آینده «انتقام‌جویان: آخر بازی» باید با اولین رقیب جدی خود برای نگه داشتن رتبه اول باکس آفیس رقابت کند. «کاراگاه پیکاچو» (Detective Pikachu) هفته آینده اکران گسترده‌اش را در ۴۱۰۰ سینما آغاز می‌کند که جدی‌ترین رقیب انتقام‌جویان است. همچنین فیلم‌های The Hustle و Poms و جدیدترین اثر دیزنی یعنی Tolkien، اکران خواهند شد. در ادامه، تریلر کاراگاه پیکاچو را ببینید.


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید