مدت زیادی بود که ندیده بودیم دنباله‌ای از یک فیلم معروف بتواند به انتظارات استودیوی سازنده‌اش برسد؛ اما این بار، جدیدترین فیلم کمپانی سونی یعنی «مرد عنکبوتی: دور از خانه» توانست رکوردهای زیادی را جابجا کند. برای مثال، این فیلم بهترین فروش هفته اول را در بین همه فیلم‌هایی که سه‌شنبه‌ها اکران شدند، به نام خودش ثبت کرد. این فیلم توانست به‌راحتی و با اختلاف زیادی در صدر جدول باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸ قرار بگیرد. همچنین، فیلم ترسناک Midsommar توانست به پرفروش‌ترین اکران بین فیلم‌های مستقل در سال ۲۰۱۹ تبدیل شود؛ ولی نتوانست در بین پنج فیلم برتر باکس آفیس قرار بگیرد. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸ همراه شوید.

فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far From Home) توانست در رتبه اول باکس آفیس این هفته قرار بگیرد و نشان داد که هنوز هم مارول پرچم‌دار صنعت سینماست. این فیلم که سه‌شنبه هفته گذشته اکران شد، توانست در مدت ۶ روز پس از اکرانش به فروش ۱۸۵ میلیون دلار برسد. در بین همه فیلم‌هایی که روز سه‌شنبه اکران شدند، این بهترین عملکرد در هفته اول محسوب می‌شود. حتی در بین همه فیلم‌های جهان، مرد عنکبوتی بیست و دومین فروش ۶ روزه را به خودش اختصاص داده است. بد نیست بدانید که این فیلم با اکران در ۴۶۳۴ سینما، دومین اکران گسترده جهان هم محسوب می‌شود. در مقایسه با شماره قبلی این فیلم یعنی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه»، قسمت دوم توانست در هفته اول اکرانش چیزی حدود ۳۰ میلیون دلار بیشتر بفروشد.

باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸

«مرد عنکبوتی: دور از خانه» نه‌تنها از طرف منتقدین، بلکه از طرف کاربران هم با استقبال زیادی مواجه شد؛ این فیلم توانست در وب‌سایت CinemaScore، نمره A را از کاربران کسب کند در میانگین نمرات آن در وب‌سایت IMDb هم به ۸٫۱ (از ۱۰) رسیده است. بد نیست بدانید که به‌طور متوسط، نزدیک به ۶۰ درصد از تماشاگران این فیلم مرد و میانگین سنی تماشاگران، ۲۵ سال بوده است.

باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸

در بازارهای بین‌المللی، «دور از خانه» توانست دو هفته پس از اکرانش به مجموع فروش ۳۹۵ میلیون دلار برسد که ۲۴۴ میلیون از این رقم به هفته گذشته برمی‌گردد. این فیلم در هفته گذشته در ۶۶ کشور اکران شد و انتظار می‌رود که این هفته در کشورهای بیشتری اکران شود. در هفته گذشته، کره جنوبی، انگلستان و مکزیک، بیشترین سهم را از درآمد بین‌المللی این فیلم به خود اختصاص دادند. بد نیست بدانید که این فیلم یک هفته پیش از اکران در آمریکا، در چین اکران شد و در این دو هفته توانست ۱۶۷ میلیون دلار در چین بفروشد.

انیمیشن «داستان اسباب بازی ۴» (Toy Story 4) در سومین هفته اکرانش در رتبه دوم باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸ قرار گرفت. این هفته، داستان اسباب بازی ۴ توانست ۳۴٫۴ میلیون دلار درآمد داشته تا مجموع درآمد خانگی آن به از ۳۰۰ میلیون دلار عبور کند و به ۳۰۶٫۶ میلیون دلار برسد. در بازارهای بین‌المللی، این فیلم توانست در هفته گذشته ۴۳ میلیون دلار داشته باشد تا مجموع درآمد این انیمیشن در خارج از آب‌های آمریکا به ۳۴۳٫۴ میلیون دلار برسد. یک جمع ساده نشان می‌دهد که انیمیشن «داستان اسباب بازی ۴» تا حالا در کل جهان ۶۵۰ میلیون دلار درآمد داشته است.

باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸

فیلم جدید کمپانی یونیورسال یعنی «دیروز» (Yesterday) در هفته گذشته با ۳۷ درصد افت فروش مواجه شد و فقط ۱۰٫۷۵ میلیون دلار درآمد داشت. مجموع درآمد خانگی این فیلم، حالا و پس از ۱۰ روز از اکرانش ۳۶٫۸ میلیون دلار است. این هفته، این فیلم در ۷ کشور جدید هم اکران شد و در بازارهای بین‌المللی از مجموع ۳۵ کشور توانست ۸ میلیون دلار درآمد داشته باشد تا مجموع درآمد بین‌المللی و کل درآمد جهانی آن به ترتیب به ۲۰ و ۵۷ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸

اما فیلم ترسناک و مورد انتظار «آنابل به خانه برمی‌گردد» که سومین قسمت از سری فیلم‌های آنابل محسوب می‌شود، در هفته گذشته در ایالات متحده توانست ۹٫۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد و در رتبه چهارم باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸ قرار گرفت. این درآمد، ۵۲ درصد کمتر از هفته گذشته است. با وجود این، مجموع درآمد خانگی آنابل ۳ پس از ۱۲ روز از اکرانش به ۵۰ میلیون دلار رسید. در بازارهای بین‌المللی هم این فیلم ۲۰ میلیون دلار دیگر درآمد داشت تا کل درآمد بین‌المللی آن به ۸۵ میلیون دلار برسد. مجموع درآمد جهانی این فیلم حالا ۱۳۵ میلیون دلار است.

باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸

جمع‌بندی مقاله این هفته را با فیلم علاءالدین (Aladdin) انجام می‌دهیم که در رتبه پنجم باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸ قرار دارد. درآمد ۷٫۶ این فیلم در آمریکا باعث شد تا کل فروش خانگی آن به ۳۲۰ میلیون دلار برسد. در خارج از ایالات‌متحده هم این فیلم ۱۶٫۲ میلیون دلار دیگر درآمد داشت تا درآمد بین‌المللی آن از ۶۰۰ میلیون دلار عبور کند و کل درآمد جهانی آن به ۹۲۱ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸

بد نیست بدانید که فیلم ترسناک Midsommar که هفته گذشته اکران شد، با درآمد ۶٫۵۶ میلیون دلاری، نتوانست جزو پنج فیلم برتر باکس آفیس این هفته قرار بگیرد. این فیلم دومین اثر آری استر (پس از فیلم Hereditary) است و توانست امتیاز +C را در سایت CinemaScore به‌دست آورد که با این‌که امتیاز خیلی کمی محسوب می‌شود، ولی از امتیاز فیلم Hereditary بهتر است.

باکس آفیس هفته سوم تیر ۹۸

هفته آینده اثر جدید کمپانی پارامونت با نام Crawl و فیلم کمدی Stuber اکران خواهند شد.


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید