در هفته‌ای که گذشت، قسمت سوم فیلم «جان ویک» اکران شد و همان‌طور هم که انتظار می‌رفت، با استقبال خیلی خوبی چه از سمت منتقدان و چه از سمت تماشاگران مواجه شد. استقبال از آقای ویک به‌قدری خوب بود که این فیلم سراسر اکشن توانست در هفته گذشته حتی از صدر «انتقام‌جویان: پایان بازی» هم بگذرد و به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم در ایالات‌متحده، در صدر جدول باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸ بنشیند.

باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸

فیلم «جان ویک ۳ – پارابلوم» توانست در اولین هفته اکرانش درآمدی نزدیک به ۵۸ میلیون دلار در ایالات‌متحده داشته باشد. در خارج از آب‌های آمریکا هم، این فیلم درمجموع ۳۵ میلیون دلار درآمد داشت. در بین همه فیلم‌هایی که «کیانو ریوز» بازی کرده است، جان ویک ۳ بیشترین درآمد را در افتتاحیه سه‌روزه داشته است که البته رتبه اول این موضوع به قسمت سوم فیلم ماتریکس با افتتاحیه سه‌روزه ۹۱٫۷ میلیون دلاری برمی‌گردد؛ بنابراین می‌توان جان ویک ۳ را یک موفقیت بزرگ چه برای ریوز و چه برای استودیوی سازنده دانست. تماشاگران جان ویک ۳ به این فیلم در وب‌سایت CinemaScore، امتیاز -A را داده‌اند که مشابه امتیاز قسمت دوم این فیلم است.

پس چه بر سر «انتقام‌جویان: پایان بازی» آمد؟ خوب، در چهارمین هفته از اکران این فیلم که به پدیده‌ای در سینمای جهان تبدیل شده است، مجموع درآمد خانگی آن به ۷۷۰ میلیون دلار رسید. حالا انتقام‌جویان ۲٫۶۱ میلیارد دلار در سراسر جهان درآمد داشته است و فقط کمی بیش از ۱۷۰ میلیون دلار لازم دارد تا بتواند «آواتار» را پشت سر بگذارد و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شود. البته در نظر داشته باشید که استقبال از این فیلم با سرعت زیادی رو به کاهش است و در فهرست «پرفروش‌ترین فیلم‌ها در چهارمین هفته اکران»، رتبه یازدهم را دارد.

باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸

«کارآگاه پیکاچو» این هفته با افت ۵۴ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، در ایالات‌متحده رقمی معادل ۲۴٫۸ میلیون دلار درآمد داشت تا بتواند سومین فیلم باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸ شود. حالا کل فروش خانگی این فیلم ۹۴ میلیون دلار است که رقم خیلی خوبی برای یک فیلم ساخته‌شده بر اساس یک بازی کامپیوتری محسوب می‌شود.

باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸

«سفر یک سگ» که فقط ۸ میلیون دلار درآمد خانگی داشت، نتوانست انتظارات استودیوی سازنده را برآورده کند و با اختلاف زیادی در مقایسه با رتبه سوم، در چهارمین رتبه باکس آفیس این هفته قرار گرفت و به ضعیف‌ترین اکران در بین همه فیلم‌های این مجموعه تبدیل شد.

باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸

و در نهایت، در پنجمین رتبه باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸ فیلم The Hustle توانست ۶٫۰۸ میلیون دلار درآمد داشته باشد و کل فروش خانگی‌اش را به ۲۳٫۱ میلیون دلار برساند.

باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸

در کنار این پنج فیلم، فیلم مورد انتظار The Sun Is Also a Star هم با عملکردی بسیار ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌های انجام‌شده، در اولین هفته اکرانش فقط ۲٫۶ میلیون دلار درآمد داشت و نتوانست رتبه‌ای بهتر از هشتم را در جدول باکس آفیس به‌دست آورد. این در حالی است که استودیوی سازنده انتظار داشت که این فیلم اکرانی بین ۶ تا ۹ میلیون دلار داشته باشد.

باکس آفیس هفته پنجم اردیبهشت ۹۸

منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید