دوشنبه‌ای دیگر و بازهم بررسی جدول باکس آفیس. در هفته گذشته، فیلم «شیر شاه» اکران گسترده‌اش را آغاز کرد و توانست درآمد خیلی زیادی برای دیزنی داشته باشد. این فیلم در اولین هفته اکرانش توانست ۱۸۵ میلیون دلار درآمد در آمریکا داشته باشد. برای مقایسه، در باکس آفیس سال گذشته در همین هفته، مجموع فروش همه فیلم‌های جدول هم نتوانست به ۱۸۵ میلیون دلار برسد. اما موفقیت‌های دیزنی به همین‌جا ختم نشد؛ چراکه در هفته گذشته، فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» موفق شد با پشت سر گذاشتن «آواتار» به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شود. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ همراه شوید.

فیلم «شیر شاه» (The Lion King) که از روی انیمیشنی با همین نام ساخته شده که مربوط به ۲۵ سال پیش است، توانست با فروش خانگی ۱۸۵ میلیون دلاری، در صدر جدول باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ قرار بگیرد. با این فروش، «شیر شاه» توانست به پرفروش‌ترین اکران ماه جولای تبدیل شود. قبلا، این رکورد در اختیار فیلم «هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم» که اکرانی ۱۶۹٫۱ میلیون دلاری داشت. «شیر شاه» که در ۴۷۲۵ سینما اکران شد، توانست پس از «انتقام‌جویان: پایان بازی» به پرفروش‌ترین اکران سال ۲۰۱۹ و هفتمین اکران پرفروش تمام تاریخ تبدیل شود. اگر این فیلم را به‌نوعی یک انیمیشن بدانیم، می‌تواند عنوان «پرفروش‌ترین اکران انیمیشن‌های تاریخ سینما» را هم از «شگفت‌انگیزان ۲» بگیرد. بااینکه «شیر شاه» نتوانست نظر مثبت منتقدان را جلب کند، ولی تماشاگران این فیلم امتیاز A را در CinemaScore به آن دادند. جالب است بدانید که ۵۳ درصد از تماشاگران این فیلم را خانم‌ها تشکیل داده‌اند. با توجه به فروش فیلم‌های مشابه مثل Maleficent، انتظار داریم که «شیر شاه» درنهایت به فروش خانگی بین ۵۹۰ تا ۶۹۰ میلیون دلار دست پیدا کند.

باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ - ۰۲

در بازارهای بین‌المللی، «شیر شاه» توانست این هفته، ۲۶۹ میلیون دلار به‌دست آورد که مجموع درآمد بین‌المللی آن را به ۳۴۶ میلیون دلار می‌رساند. در حقیقت، این دومین هفته‌ای است که این فیلم در بازارهای بین‌المللی اکران می‌شود. هفته گذشته هم، «شیر شاه» در چین اکران شد و توانست در همان یک هفته، ۹۷٫۵ میلیون دلار درآمد بین‌المللی داشته باشد. پس از چین، دو کشور انگلیس و فرانسه بیشترین سهم را از درآمد بین‌المللی «شیر شاه» داشته‌اند. حالا، کل فروش این فیلم به ۵۳۱ میلیون دلار رسیده است.

«مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far from Home) پس از دوهفته صدرنشینی، به رتبه دوم باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ تنزل کرد. در هفته گذشته، مرد عنکبوتی ۲۱ میلیون دلار در آمریکا فروش داشت و مجموع درآمد خانگی‌اش را به ۳۲۰ میلیون دلار رساند. در حال حاضر، اطلاعات جدیدی در مورد فروش بین‌المللی این فیلم عرضه نشده است.

انیمیشن «داستان اسباب بازی ۴» (Toy Story 4) توانست رقابت خیلی خوبی با «شیر شاه» داشته باشد و پس از چهار هفته از اکرانش، ۱۴٫۶ میلیون دلار در آمریکا درآمد داشت تا مجموع فروش خانگی خود را به ۳۷۵ میلیون دلار برساند و در رتبه سوم باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ قرار بگیرد. در بازارهای بین‌المللی، این انیمیشن توانست ۲۵٫۸ میلیون دلار دیگر درآمد داشته باشد تا درآمد کل بین‌المللی و کل درآمد جهانی آن به ترتیب به ۴۸۳٫۹ و ۸۶۰ میلیون دلار برسد. حالا «داستان اسباب بازی ۴» در رتبه پنجم «پرفروش‌ترین اثر کمپانی پیکسار» قرار دارد.

جدیدترین فیلم کمپانی پارامونت با نام «خزیدن» (Crawl) با افت فروش ۵۰ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، ۶ میلیون دلار درآمد خانگی داشت و توانست مجموع درآمد خانگی خود را به ۲۴ میلیون دلار برساند. ۱۰ روز پس از اکران «خزیدن» حالا این فیلم در رتبه چهارم باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ قرار دارد. در بازارهای بین‌المللی، افت فروش کمتر بوده (۲۶ درصد) و توانست در هفته گذشته، ۲٫۷ میلیون دلار دیگر از ۲۱ کشور به‌دست آورد تا کل فروش بین‌المللی آن به ۱۰ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ - ۰۳

اما جمع‌بندی باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ را با فیلم «دیروز» (Yesterday)، یکی از جدیدترین فیلم‌های کمپانی یونیورسال انجام می‌دهیم. این فیلم با افت ۲۴ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، فقط ۵ میلیون دلار درآمد خانگی داشت تا مجموع درآمدش در ایالات‌متحده به ۵۷٫۵ میلیون دلار برسد. در بازارهای بین‌المللی هم ۴٫۳ میلیون دلار دیگر فروش داشت و کل درآمد بین‌المللی‌اش را به ۴۰٫۶ میلیون دلار رساند. حالا کل درآمد جهانی این فیلم معادل ۱۰۰ میلیون دلار است. بد نیست بدانید که هزینه ساخت این فیلم، ۲۶ میلیون دلار بوده است.

اما مهم‌ترین اتفاق صنعت سینما در هفته گذشته مربوط به فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» است. این فیلم توانست مجموع فروشش را به ۲٫۷۹ میلیارد دلار برساند و عنوان «پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما» را پس از ۱۰ سال از فیلم «آواتار» بگیرد.

باکس آفیس هفته پنجم تیر ۹۸ - ۰۴

هفته آینده، فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) جدیدترین اثر «کوئنتین تارانتینو» اکران گسترده‌اش را در ۳۵۰۰ سینما در ایالات‌متحده آغاز می‌کند.


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید