دوشنبه‌ای دیگر و بازهم بررسی جدول باکس آفیس! بااینکه انتهای مقاله هفته گذشته در مورد رقابت فیلم‌های انتقام‌جویان: پایان بازی و کارآگاه پیکاچو صحبت کردیم، ولی استقبال از انتقام‌جویان به‌قدری زیاد بود که رقابت خاصی شکل نگرفت و به‌راحتی در صدر باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸ قرار گرفت.

این هفته، «انتقام‌جویان: پایان بازی» (Avengers: The Endgame) با فروش آخر هفته ۶۳ میلیون دلار، برای سومین هفته متوالی در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت. حالا، کل فروش این فیلم در ایالات‌متحده، ۷۲۳٫۵ میلیون دلار است و یکی از سه فیلم تاریخ سینما محسوب می‌شود که درآمد خانگی بیش از ۷۰۰ میلیون دلاری را تجربه کرده است؛ به‌علاوه این فیلم با پشت سر گذاشتن «پلنگ سیاه» (Black Panter) توانست به سومین فیلم پرفروش در ایالات‌متحده تبدیل شود.

مطالب پیشنهادی
باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

در بازارهای دیگر، انتقام‌جویان: پایان بازی با درآمد هفتگی ۱۰۲٫۳ میلیون دلار، مجموع فروش بین‌المللی خود را به ۱٫۷۶ میلیارد دلار رساند تا کل فروش جهانی آن ۲٫۴۸۵ میلیارد دلار شود. حالا این فیلم فقط ۳۰۲ میلیون دلار دیگر لازم دارد تا به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شود و این عنوان را از فیلم آواتار بگیرد. البته با توجه به افت فروش این فیلم در این هفته، احتمال این موضوع چندان زیاد نیست.

اما رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸ در اختیار فیلم «کارآگاه پیکاچو» (Detective Pikachu) است که ۵۸ میلیون دلار، فروش خانگی داشت. این فیلم که بر اساس یک بازی کامپیوتری با همین نام ساخته شده است، با پشت سر گذاشتن فیلم «لارا کرافت توم ریدر» توانست به بزرگ‌ترین افتتاحیه فیلم‌های ساخته‌شده بر اساس بازی‌های ویدیویی تبدیل شود. به‌علاوه تماشاگران در وب‌سایت CinemaScore به این فیلم امتیاز -A را دادند که این ششمین باری است که فیلم‌های اقتباس گرفته از بازی‌های ویدیویی، چنین امتیاز خوبی از تماشاگران می‌گیرند (از پنج مورد قبلی، سه تا مربوط به فیلم‌های پوکمون بود؛ یکی مورتال کامبت و دیگری رمپیج). کارآگاه پیکاچو در حال حاضر یکی از ۱۰ فیلم پرفروش مبتنی بر بازی‌های ویدیویی است و اصلا بعید نیست که در هفته‌های آتی بتواند در صدر این فیلم هم قرار بگیرد. در بازارهای بین‌المللی، کارآگاه پیکاچو ۱۰۳ میلیون دلار درآمد داشت که در کنار افتتاحیه دو هفته پیش آن در ژاپن، به ۱۱۲٫۴ میلیون دلار می‌رسد.

سومین رتبه باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸ هم در اختیار فیلم کمدی The Hustle است که با بازی Anne Hathaway و Rebel Wilson توانست کاملا فراتر از انتظار بفروشد. البته تماشاگران در وب‌سایت CinemaScore به این فیلم امتیاز B را داده‌اند. جالب است بدانید که به‌طور متوسط، ۶۶ درصد از تماشاگران این فیلم، خانم‌های کوچک‌تر از ۳۵ سال بوده‌اند. در بازارهای بین‌المللی هم، این فیلم با اکران در ۳۶ کشور توانست رقمی معادل ۱۳٫۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد که بیشترین سهم این درآمد به کشور روسیه مربوط می‌شود؛ البته The Hustle هنوز در کشورهای مکزیک، فرانسه و برزیل اکران نشده است.

باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

جدیدترین اثر سونی یعنی فیلم ترسناک The Intruder، توانست در رتبه چهارم باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸ قرار بگیرد. این فیلم که در دومین هفته اکرانش به سر می‌برد، با افت ۳۹ درصدی در مقایسه با هفته اول، مجموع فروش خانگی‌اش را ۱۰ روز پس از اکران، به ۲۱ میلیون دلار رساند.

باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

و درنهایت، پنجمین رتبه باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸ هم به کمدی عاشقانه Long Shot، جدیدترین اثر کمپانی لاینزگیت تعلق دارد. این فیلم هم که در دومین هفته اکرانش است، با افت ۳۷ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست ۶٫۱ میلیون دلار فروش داشته باشد تا کل فروش خانگی‌اش به ۲۰ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

اما هفته آینده، یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های اکشن امسال یعنی قسمت سوم فیلم John Wick با نام John Wick: Chapter 3 – Parabellum اکران گسترده خود را در بیش از ۳۶۰۰ سینما در آغاز می‌کند. تریلر این فیلم را در ادامه ببینید:


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید