طبق روان هر دوشنبه، به بررسی جدول باکس آفیس آمریکا می‌پردازیم که پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته گذشته را نشان می‌دهد. این هفته، شاهد تکرار هفته گذشته در رتبه‌های اول و دوم بودیم و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» که جدیدترین اثر کمپانی سونی محسوب می‌شود، توانست فروش جهانی‌اش را به ۸۵۰ میلیون دلار برساند؛ در حالی که «داستان اسباب بازی ۴» توانست به پنجمین اثر پرفروش کمپانی پیکسار تبدیل شود و در رتبه دوم بنشیند. این هفته فیلم جدید کمپانی پارامونت با نام «خزیدن» و اثر جدید فاکس با نام «استوبر» هم اکران شدند که در رتبه‌های سوم و چهارم قرار گرفتند. با گیکیطور در بررسی باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸ همراه شوید.

«مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far from Home) این هفته هم در صد جدول قرار گرفت و با افت ۵۱ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست ۴۵٫۳ میلیون دلار فروش داشته باشد. حالا جمع فروش این فیلم در ایالات‌متحده به ۲۷۵ میلیون دلار می‌رسد. از طرف دیگر، در بازارهای بین‌المللی، این فیلم توانست در هفته گذشته، ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد تا همه این‌ها در کنار هم، کل فروش جهانی این فیلم را پس از ۱۷ روز از اکرانش به مرز ۸۵۰ میلیون دلار برساند. «دور از خانه» تا به حال در بازارهای بین‌المللی ۵۷۲٫۵ میلیون دلار درآمد داشته است که آن را به پرفروش‌ترین فیلم «مرد عنکبوتی» در سینماهای بین‌المللی تبدیل کرده است. رکورد قبلی در اختیار فیلم «مرد عنکبوتی ۳» بود که توانست مجموعا ۵۵۵ میلیون دلار در خارج از آمریکا درآمد داشته باشد. در بین بازارهای بین‌المللی، چین همچنان بزرگ‌ترین منبع درآمد برای «دور از خانه» محسوب می‌شود و تا به امروز، ۱۹۱٫۸ میلیون دلار برای این فیلم درآمد داشته است. کره جنوبی، انگلستان، مکزیک و برزیل هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸

رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸ در برای دومین هفته متوالی در اختیار انیمیشن «داستان اسباب بازی ۴» (Toy Story 4) قرار دارد که در هفته گذشته با افت فروش ۳۹ درصدی مواجه شد و توانست ۲۰٫۶۶ میلیون دلار در ایالات‌متحده درآمد داشته باشد. حالا مجموع درآمد خانگی این فیلم، ۳۴۶ میلیون دلار است. درحالی‌که «داستان اسباب بازی ۴» وارد چهارمین هفته اکرانش می‌شود، توانسته است به پنجمین اثر پرفروش کمپانی پیکسار در آمریکا تبدیل شود. در کشورهای دیگر، «داستان اسباب بازی ۴» در هفته گذشته ۴۸٫۱ میلیون دلار درآمد داشت تا مجموع درآمد بین‌المللی آن به ۴۲۵ میلیون دلار برسد. از جمع ۳۴۶ و ۴۲۵ به عدد ۷۷۱ میلیون دلار می‌رسیم که کل درآمد این انیمیشن پس از سه هفته از اکرانش است. در هفته گذشته، این انیمیشن در ژاپن اکران شد و توانست ۱۵٫۳ میلیون دلار از ژاپنی‌ها درآمد داشته باشد که رکورد جدیدی برای فیلم‌های پیکسار در این کشور محسوب می‌شود. این انیمیشن همچنین در هنگ‌کنگ هم اکران شد که با فروش ۴٫۶ میلیون دلاری، در آن منطقه هم رکورد جدیدی برای پیکسار است. در نظر داشته باشید که «داستان اسباب بازی ۴» هنوز در کشور آلمان اکران نشده است.

باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸

اما فیلم جدید کمپانی پارامونت با نام «خزیدن» (Crawl) که هفته گذشته اکران شد، توانست با فروش خانگی نزدیک به ۱۲ میلیون دلار، در رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸ قرار بگیرد. این رقم کم‌وبیش مشابه پیش‌بینی وب‌سایت Mojo در مورد فروش این فیلم بود. برای مقایسه، فیلم «۴۷ متر عمیق‌تر» (47 Meters Down) که نزدیک‌ترین فیلم از نظر داستان و ژانر به Crawl محسوب می‌شود، در اولین هفته اکرانش در خردادماه دو سال پیش، توانسته بود ۱۱٫۲ میلیون دلار بفروشد و درنهایت به فروش خانگی ۴۴ میلیون دلار رسید. Crawl در وب‌سایت CinemaScore توانست به میانگین امتیاز B از بین تماشاگران دست پیدا کند؛ تماشاگرانی که بیش از نیمی از آن‌ها را آقایان تشکیل داده‌اند و ۶۴ درصد از کل تماشاگران، ۲۵ سال به بالا بوده‌اند.

باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸

در بازارهای بین‌المللی، Crawl در ۲۰ کشور اکران شد و توانست مجموعا ۴٫۸ میلیون دلار از همه آن‌ها درآمد داشته باشند که یک‌میلیون از این درآمد، مربوط به مالزی است.

کمدی «استوبر» (Stuber) که توسط کمپانی فاکس ساخته شده و ناشر آن دیزنی است، چهارمین رتبه باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸ را در اختیار خودش گرفت. این فیلم که پخش آن برای افراد ۱۷ سال به بالا پیشنهاد می‌شود، در اولین هفته اکرانش توسط ۸ میلیون دلار در ایالات‌متحده فروش داشته باشد و میانگین امتیاز B را از تماشاگرانش کسب کند. بد نیست بدانید که ۵۶ درصد از تماشاگران فیلم را آقایان تشکیل داده‌اند. در سینماهای بین‌المللی، استوبر توانست مجموعا سه میلیون دلار در ۹ کشور درآمد داشته باشد که بیشترین سهم آن به روسیه تعلق دارد.

جمع‌بندی باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸ را با فیلم «دیروز» (Yesterday) انجام می‌دهیم که جدیدترین اثر کمپانی یونیورسال است با افت ۳۳ درصدی در مقایسه با هفته گذشته توانست ۶٫۷۵ میلیون دلار درآمد داشته باشد. این فیلم، دوهفته پس از اکرانش توانست مجموع درآمد خانگی‌اش را به ۴۸٫۳ میلیون دلار برساند. در بازارهای بین‌المللی هم با فروش ۷٫۸ میلیون دلار در هفته گذشته از ۴۲ کشور، مجموع درآمد بین‌المللی و کل درآمد جهانی‌اش را به ۳۲ و ۸۰٫۵ میلیون دلار رساند.

اما هفته آینده، کمپانی دیزنی، «شیر شاه» (Lion King) را در ۴۵۰۰ سینما اکران می‌کند و انتظار داریم که بتواند به‌راحتی در صدر جدول قرار بگیرد. البته در نظر داشته باشید که این فیلم، هفته گذشته در کشور چین اکران شد و توانست ۵۴٫۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد. در هفته آینده، «شیر شاه» علاوه بر آمریکا، در کشورهای دیگر هم به‌جز ژاپن و ایتالیا اکران می‌شود.

باکس آفیس هفته چهارم تیر ۹۸

منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید