بازهم هفته‌ای ناامیدکننده را در صنعت سینما شاهد بودیم. دو فیلم «مردان سیاه پوش بین‌المللی» از کمپانی سونی و «شفت» از کمپانی برادران وارنر نتوانستند حتی به درصد کوچکی از انتظارات کمپانی‌های سازنده برسند. این هفته، مجموع فروش فیلم‌های سینماهای آمریکا در مقایسه با هفته گذشته به‌شدت پایین بوده است؛ ولی انتظار داریم هفته آینده با اکران گسترده «داستان اسباب‌بازی ۴»، شاهد تغییرات زیادی در جدول باکس آفیس باشیم. با گیکطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸ همراه شوید.

فیلم «مردان سیاه پوش بین‌المللی» (Men in Black International) که یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های امسال بود، اکران گسترده‌اش را در هفته گذشته در ۴۲۲۴ سینما آغاز کرد و با فروش ۲۸٫۵ میلیون دلار، با اختلاف، ضعیف‌ترین اکران مجموعه فیلم‌های «مردان سیاه پوش» محسوب می‌شود؛ به‌طوری‌که همه فیلم‌های دیگر این مجموعه، حداقل ۵۰ میلیون دلار در هفته اول اکرانشان درآمد داشته‌اند. این فیلم که با بودجه ۱۱۰ میلیون دلاری ساخته شد، نه‌تنها فروش خیلی کمی داشت، بلکه با نظر مخالف تماشاگران هم مواجه شد؛ به‌طوری‌که میانگین امتیازهای این فیلم در وب‌سایت CinemaScore در حال حاضر B است.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸

در بازارهای بین‌المللی هم مردان سیاه پوش توانستند ۷۳٫۷ میلیون دلار از ۷۳ کشور درآمد داشته باشند تا کل فروش جهانی این فیلم در اولین هفته اکرانش به ۱۰۲ میلیون دلار برسد. کمپانی سازنده اعلام کرده است که این فیلم احتمال ۱۹ درصد درآمد کمتری از شماره سوم این سری خواهد داشت و در سطح فیلمی مثل «لاک‌پشت‌های نینجا» قرار دارد. در بین بازارهای بین‌المللی این فیلم، چین با ۲۶٫۳ میلیون دلار، بیشترین سهم را از درآمد بین‌المللی مردان سیاه پوش دارد.

انیمیشن «زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲» در رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸ قرار دارد. این انیمیشن افت فروش ۴۹ درصد را در مقایسه با هفته گذشته تجربه کرد و این هفته توانست در بازارهای خانگی، ۲۳٫۸ میلیون دلار درآمد داشته باشد و حالا مجموع فروش آن در ایالات‌متحده پس از ۱۰ روز از اکرانش به ۹۲ میلیون دلار می‌رسد. در بازارهای بین‌المللی هم، حیوانات خانگی هم این هفته ۸٫۵ میلیون دلار درآمد داشتند تا مجموع درآمد جهانی انیمیشن «زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲» به ۱۵۵ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸

رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸ در اختیار فیلم علاءالدین از کمپانی دیزنی قرار دارد. این فیلم در مقایسه با هفته گذشته، ۳۲ درصد افت فروش داشت و فقط ۱۶٫۷ میلیون دلار به‌دست آورد. این درآمد باعث شد تا کل درآمد خانگی این فیلم به ۲۶۴ میلیون دلار برسد. در بازارهای بین‌المللی هم، علاءالدین این هفته ۴۷٫۵ میلیون دلار درآمد داشت تا مجموع درآمد بین‌المللی این فیلم به ۴۶۱ میلیون دلار برسد. حالا کل درآمد جهانی فیلم علاءالدین معادل ۷۲۵ میلیون دلار است.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸

جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم‌های «مردان ایکس» با نام «ققنوس سیاه» (Dark Phoenix) در دومین هفته اکرانش با افت خیلی زیاد ۷۲٫۶ درصد مواجه شد و فقط ۹ میلیون دلار درآمد خانگی داشت تا کل درآمد خانگی آن به ۵۱ میلیون دلار برسد. در بین همه فیلم‌هایی که در بیش از ۳۵۰۰ سینما اکران شده‌اند، این فیلم پس از Fifty Shades of Grey، دومین فیلمی است که چنین افت درآمد شدیدی را تجربه می‌کند. در بازارهای بین‌المللی هم ققنوس سیاه توانست ۲۴٫۲ میلیون دلار درآمد داشته باشد تا کل درآمد بین‌المللی آن به ۱۵۲٫۵ میلیون دلار برسد. یک جمع سرانگشتی نشان می‌دهد که ققنوس سیاه تابه‌حال توانسته است در کل جهان ۲۰۴ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸

جمع‌بندی باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸ را با فیلم «راکت‌من» (Rocketman) انجام می‌دهیم که با ۳۶ درصد افت فروش در مقایسه با هفته اول اکرانش، توانست در ایالات‌متحده ۸٫۸ میلیون دلار درآمد داشته باشد تا مجموع درآمد خانگی خود را به ۶۶ میلیون دلار برساند. در بازارهای بین‌المللی هم این هفته راکت من توانست ۸٫۵ میلیون دلار بفروشد تا کل فروش جهانی آن به ۱۳۳ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸

اما یکی از ناامیدکننده‌ترین اکران‌های این هفته به فیلم «شفت» (Shaft) مربوط می‌شود که کمپانی برادران وارنر انتظار داشت چیزی حدود ۱۵ میلیون دلار بفروشد؛ ولی درآمد آن فقط ۸٫۳ میلیون دلار و نتوانست حتی در بین پنج فیلم برتر جدول باکس آفیس باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸ قرار بگیرد. البته میانگین امتیازات این فیلم در وب‌سایت CinemaScore، معادل A است. این فیلم اکشن، جدیدترین اثر کمپانی برادران وارنر محسوب می‌شود و بازیگران مطرحی مثل ساموئل ال. جکسون در آن بازی می‌کنند.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸

اما هفته آینده شاهد یکی از بزرگ‌ترین اکران‌های سینمای جهان در سال ۲۰۱۹ یعنی انیمیشن داستان اسباب بازی ۴ خواهیم. این انیمیشن اکران گسترده خودش را در بیش از ۴۴۰۰ سینما آغاز می‌کند. در کنار این انیمیشن، فیلم ترسناک «بازی بچگانه» (Child’s Play) هم اکران می‌شود که بازسازی فیلمی به همین عنوان از سال ۱۹۸۸ است.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۹۸

نظر شما در مورد باکس آفیس این هفته چیست؟


منبع: Box Office Mojo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید