سال ۲۰۱۸ را می‌توان موفق‌ترین سال رولز رویس دانست؛ نام این کمپانی خودروسازی انگلیسی با ساخت و فروش خودروهایی برای ثروتمندترین اقشار جامعه گره‌خورده است و چندان عجیب نیست که برای جلب رضایت مشتریانش، هرگونه شخصی‌سازی را انجام دهد. در سالی که گذشت، خودروهای سفارشی رولز رویس بسیار مورد استقبال قرار گرفتند؛ مهم نیست که مشتری بخواهد کف ماشینش با موکت صورتی فرش شود و روکش صندلی‌ها از چرم نارنجی‌رنگ باشد؛ صور فلکی بر سقف ماشینش حک شود یا نشانه خاصی با لیزر روی داشبورد طراحی شود؛ رولز رویس «نه» نمی‌گوید؛ البته مثال‌هایی که زده شد، برداشتی سطحی از فعالیت‌های این کمپانی هستند؛ اگر توان پرداخت هزینه‌ها را داشته باشید، هر ایده و آرزویی را تحقق می‌بخشد.

در ادامه، نگاهی کوتاه به ۶ نمونه از خودروهای سفارشی رولز رویس خواهیم داشت. با گیکیطور همراه باشید.

Adamas از زیرمجموعه‌های مدل Dawn

رولز رویس در اظهارنظری رسمی اعلام کرد که Adamas یعنی «شکست‌ناپذیر» یا «غیرقابل‌انکار» و همین کلمات، الهام‌بخش طراح این خودرو بوده‌اند. این نمونه از خانواده Dawn، مانند همه مدل‌های اسپورت دسته بلک بج رولز رویس، از فیبر کربن اشباع شده است. مرغوبیت این فیبر کربن در سطح صنایع هوافضا قرار دارد. ساعت تعبیه‌شده روی داشبورد Adamas، با الماس‌های سیاه ساخته‌شده در لابراتوار، تزیین شده است.

مدل Dawn برای یادبود اسکادران چکسلواکی

Czechoslovak Squadron بر پایه مدل Dawn و برای یادبود و ادای احترام به اسکادران هواپیما‌های RAF312 و RAF313 در نبرد بریتانیا ساخته شده است. برای تزیین پشت‌سری صندلی‌های این خودرو، از نشان‌هایی شبیه بج‌های مورداستفاده اسکادران استفاده کرده‌اند. روی پنل‌های داخلی در، شعار‌های اسکادران مذکور به‌صورت برجسته و به یاد مردانی که شجاعانه پرواز کردند و جنگیدند، حک شده است.

فانتوم Fux

فانتوم Fux که سال گذشته و در هفته خودرو مونتری به آقای «مایکل فاکس»، مجموعه‌دار معروف، تحویل داده شد، رنگی چشم‌گیر دارد؛ این خودرو که رنگ منحصربه‌فرد آن در همان نگاه اول جلب‌توجه می‌کند، برای آقای فاکس رزرو شده بود. ارائه چنین خدماتی به خریدار ۱۱ مدل از خودروهای سفارشی رولز رویس که صاحب مجموعه‌ای با بیش از ۱۴۰ دستگاه ماشین لوکس است، چندان دور از ذهن نیست.
طراحی داخلی این خودرو، حس نشاط و طراوت را به راننده منتقل می‌کند. رولز رویس با الهام از چند نمونه شاخص در مجموعه شخصی آقای فاکس، ترکیب خیره‌کننده تودوزی بنفش و بدنه سفید را انتخاب کرده است.

مجموعه Luminary

مجموعه نورانی یا Luminary Collection رولز رویس، از ۵۵ خودرو مدل Wraith تشکیل شده است تا «خوانشی کاملا خلاقانه از طراحی‌های باشکوه و به‌طور همزمان مدرن» را به نمایش بگذارد. روکش چوب به‌کاررفته در این خودرو از جنگل‌های کشور چک تهیه شده است و چراغ‌های آن با نقش یک «ستاره دنباله‌دار» تزیین شده‌اند که برای طراحی آن از ۱۳۴۰ چراغ فیبر نوری استفاده شده است. در بعضی قسمت‌های داخلی خودرو، پارچه‌ای دستباف با الیاف فولاد ضدزنگ به‌کار رفته است که نمایی منحصربه‌فرد به آن می‌بخشد.

سیلیکون ولی از مجموعه Dawn سری Black Badge

این مدل از سری خودروهای سفارشی رولز رویس برای «بنجامین ترینر اسلاس»، معاون مهندسی گوگل، شخصی‌سازی شده است؛ این زیرمجموعه از سری بلک بج مدل Dawn، سال گذشته و در حاشیه رویداد پبل بیچ تحویل داده شد. سیلیکون ولی، در دو رنگ آبی تیره و زرد ساخته شده است و با سایر خودرو‌های موجود در مجموعه آقای اسلاس هماهنگی دارد.

مجموعه شبح نقره‌ای

برای ادای احترام به مدل شبح نقره‌ای اصلی، رولز رویس ۳۵ مدل سفارشی ساخت که جزییات آن‌ها با پیشینه درخشان این کمپانی پیوند دارند. شبح نقره‌ای را می‌توان خاص‌ترین نمونه از مجموعه خودروهای سفارشی رولز رویس دانست. بر روی کاپوت این خودرو مجسمه «The Spirit of Ecstasy» از جنس نقره خالص قرارگرفته و با رینگ‌های آن هماهنگ شده است. برای یادآوری مدل Silver Ghost اصلی، یک نشان «AX201» هم بر روی بدنه این نمونه جدید قرار دارد.


منبع: Motor1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید