به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها شاهد معرفی پلی استیشن 5 باشیم. حداقل سونی اعلام کرده که تا اردیبهشت‌ماه سال آینده خبری از این کنسول نخواهد بود. با این حال گزارش‌های جدید به تاریخ عرضه و قیمت پلی استیشن 5 اشاره می‌کنند.

«هیدکی یاسودا» از تحلیلگران سازمان Ace Research اطلاعات جالبی درباره تاریخ عرضه و قیمت پلی استیشن 5 منتشر کرده است. او می‌گوید که کنسول جدید سونی با قیمت ۴۹۹ دلار و در آبان‌ماه سال ۲۰۲۰ راهی بازار می‌شود. تاریخی که البته حدس زدن آن دور از ذهن نیست. سونی اکثر کنسول‌های بازی خود را اواخر سال میلادی راهی بازار می‌کند. سونی پلی استیشن 4 را با قیمت ۳۹۹ دلار در اواخر آبان سال ۲۰۱۳ راهی بازار کرد. کنسولی پلی استیشن 4 پرو هم با قیمت ۳۹۹ دلار در آبان‌ماه سال ۲۰۱۶ عرضه شد.

تاریخ عرضه پلی استیشن 5

مدتی پیش «مارک سرنی» طراحی کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 گفته بود که PS5 از حافظه SSD بهره می‌برد و از کیفیت تصویر 8K پشتیبانی می‌کند. از طرف دیگر عرضه با ضرر کنسول‌های بازی در زمان عرضه چیز عجیبی هم نیست. در طول نسل‌های گذشته اکثر شرکت‌ها کنسول‌های خود را در زمان عرضه با ضرر راهی بازار می‌کردند. اتفاقی که برای پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4 و حتی ایکس‌باکس وان هم رخ داد. بازار کنسول‌های بازی نشان داده که قیمت بالا را تحمل نمی‌کند.

یاسودا بر این باور است که سونی در سال اول عرضه کنسول پلی استیشن 5 بیش از ۶ میلیون دستگاه تولید کند و این تعداد را تا سال بعد به ۱۵ میلیون دستگاه افزایش دهد. یاسودا ایکس‌باکس بعدی را هم رقیب اصلی پلی‌استیشن می‌داند. او مدتی پیش گفته بود که سرویس‌هایی مانند گوگل استادیا توانایی رقابت با کنسول‌های نسل بعدی را ندارند.

به هر حال آبان‌ماه سال ۲۰۲۰ زمان مناسبی برای عرضه کنسول‌های جدید به نظر می‌رسد. اکثر پیش‌بینی‌ها هم به همین زمان اشاره می‌کنند. هنوز نمی‌دانیم سونی چه زمانی قصد دارد کنسول جدید خود را معرفی کند. این احتمال هم وجود دارد که بازی‌هایی مانند The Last of Us 2 ،Death Stranding و Ghost of Tsushima برای پلی استیشن 5 هم منتشر شوند.


منبع: BGR

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید