سال گذشته، بعضی تأمین‌کنندگان قطعات پورشه، اطلاعات جالبی را منتشر کردند؛ این اطلاعات به تلاش پورشه برای تولید مدل کاملا الکتریکی «تایکان کراس اوور توریسمو» و عرضه آن در سال ۲۰۲۱ میلادی مربوط بود.

بااین‌حال به نظر می‌رسد که کمپانی آلمانی مستقر در اشتوتگارت، تلاشی چند برابر برای تولید هر چه سریع‌تر شاسی‌بلند تمام الکتریکی‌اش کرده است. در گزارش سالانه پورشه آمده است که خودروی تایکان کراس اوور توریسمو در سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه خواهد شد. این موضوع، شایعه قبلی را رد می‌کند.

مطالب پیشنهادی

تایکان کراس اوور توریسمو ، اولین خودروی تمام برقی پورشه خواهد بود و این خودروساز آلمانی، پیش از این خط تولید خودرو‌ی برقی نداشته است. بنا بر اعلام رسمی پورشه، مدل تایکان برای اولین بار در سپتامبر سال جاری میلادی عرضه می‌شود؛ اما رونمایی نسخه تمام الکتریکی آن، با نام تایکان کراس توریسمو به سال ۲۰۲۰ میلادی موکول خواهد شد.

خوب است بدانید که نسل بعدی پورشه ماکان هم یک سری برقی خواهد داشت که دومین سری از خودروهایی است که با باتری کار می‌کنند. چشم‌انداز پورشه تا سال ۲۰۲۵ میلادی این است که نیمی از آمار فروشش شامل خودروهای تمام برقی یا هیبریدی شارژی باشد. حتی خبرهایی مبنی بر تصمیم احتمالی کمپانی برای تولید سری برقی از مدل باکستر به گوش می‌رسد؛ تصمیم‌گیری نهایی پورشه درباره این موضوع،‌ امسال انجام خواهد شد.

مدیرعامل پورشه در اظهارنظر جالبی اعلام کرده است:

طی هفت سال اخیر، نیروی کار ما بیش از دو برابر شده است. راه‌اندازی خط تولید خودروهای برقی فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد خواهد کرد؛ فقط برای تولید تایکان، تعریف ۱۵۰۰ شرح وظیفه جدید لازم است. اولین خودروی تمام برقی ما، تایکان کراس اوور توریسمو ، نویددهنده دوران جدید برای پورشه خواهد بود و به موفقیت تایکان بسیار خوش‌بین هستیم. در حال حاضر بیش از ۲۰هزار مشتری بالقوه برای این خودرو داریم و باید ظرفیت تولیدمان را با این حجم از تقاضا هماهنگ کنیم.

خبر برقی شدن محصولات پورشه، ممکن است به مذاق طرفداران خودرو‌های اسپورت این کمپانی چندان خوش نیاید؛ اما خودروساز آلمانی به هوادارانش قول داده است که جایگاه و ظرفیت‌های مربوط به تولید خودرو‌های اسپورتش، همچنان به روال قبل باقی بماند.


منبع: Motor1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید