تسلا موتورز، شرکت خودروسازی آمریکایی که درزمینه طراحی و تولید خودروهای برقی فعال است، از جدیدترین مدل خود رونمایی کرد. اگر خودروی سدان تسلا مدل ۳ موردپسند شما قرار نگرفته است، به‌احتمال‌زیاد تسلا مدل Y را می‌پسندید. تولید و عرضه این کراس‌اُور برقی برای خودروساز آمریکایی بسیار حائز اهمیت بوده است؛ چون در چند سال اخیر، در حال بازارگرمی برای رونمایی از این خودرو بوده است. بیانیه‌های رسمی تسلا، مدل Y را «دارای تمام قابلیت‌های یک شاسی‌بلند با چابکی یک خودروی اسپرت برقی» معرفی می‌کند.

تسلا مدل Y

پیش از این، خبر رونمایی قریب‌الوقوع از تسلا مدل Y را اعلام کرده بودیم؛ ویدیوی معرفی این خودرو را در گیکیطور ببینید:

خودروی برقی تسلا مدل Y با یک‌بار شارژ کامل، ۴۸۲ کیلومتر را می‌پیماید. حداکثر سرعت این خودرو، ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت است و در حدود ۶ ثانیه زمان لازم دارد تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

پیش‌فروش خودروی برقی تسلا مدل Y آغاز و قیمت این خودرو در بازار، ۴۲۷۰۰ دلار اعلام شده است؛ اگر به خرید این خودرو علاقه‌مند هستید، اما قیمت آن را چندان متناسب با شرایط اقتصادی‌تان نمی‌دانید، نگران نباشید. کمپانی تسلا اعلام کرده است که مدلی با آپشن‌های پایه و قیمت کمتر هم به بازار خواهد فرستاد. قیمت مدل پایه ۳۹۰۰۰ دلار است و تولید آن از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

در ادامه، خلاصه‌ای از مراسم معرفی تسلا مدل Y و سخنرانی ایلان ماسک را تماشا کنید:

پیش‌ازاین، تسلا اعلام کرده بود که تولید انبوه خودروی برقی تسلا مدل Y را از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد نمود. ازآنجایی‌که این کمپانی در تحویل خودروهای خود، چندان به زمان‌بندی پایبند نیست، پیشنهاد می‌کنیم که در صورت ثبت سفارش خرید برای خودروی برقی تسلا مدل Y ، برای تحویل آن صبور باشید. تسلا در نشست خبری رسمی‌اش، زمان تحویل خودروی برقی مدل Y را پاییز ۲۰۲۰ و زمان تحویل مدل پایه و اقتصادی‌تر آن را سال ۲۰۲۱ اعلام کرده است.


منبع: Ubergizmo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید