از زمان معرفی اولین نسل از اپل واچ، یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قابلیت‌های این ساعت هوشمند، امکان تشخیص تغییرات ناگهانی در ضربان قلب بود؛ تغییراتی که معمولا به حمله‌های قلبی منجر می‌شوند. گزارش‌های زیادی هم از سراسر جهان در مورد زندگی‌های افرادی که به لطف وجود این ساعت نجات یافته‌اند، منتشر شده است. در نسل چهارم اپل واچ که جدیدترین نسل این ساعت هوشمند محسوب می‌شود، قابلیت ثبت نوار قلب (ECG) هم اضافه شده است که کمک زیادی به سلامت افراد می‌کند. روز گذشته و بر اساس گزارش وب‌سایت USA Today، امکان تشخیص سکته مغزی هم به نسل‌های آینده اپل واچ اضافه خواهد شد.

ظاهرا شرکت اپل در حال همکاری با یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان وسایل پزشکی در ایالات‌متحده یعنی Johnson & Johnson برای بهبود امکانات و قابلیت‌های اپل واچ است و می‌خواهید امکان تشخیص سکته مغزی را به مچ دست کاربران بیاورد. معاون ارشد مدیرعامل Johnson & Johnson در این مورد می‌گوید:

هدف نهایی این موضوع، تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی (نوعی از آریتمی قلبی) و جلوگیری از سکته مغزی با ترکیب اطلاعات به‌دست آمده از سمت اپل و دانش پزشکی شرکت ماست.

تشخیص سکته مغزی

جف ویلیامز، مدیر ارشد عملیات شرکت اپل در این مورد می‌گوید:

ما به‌صورت روزانه، نامه‌های تشکر زیادی از کاربران اپل واچ دریافت می‌کنیم که به دلیل تشخیص سریع و به‌موقع فیبریلاسیون دهلیزی، جلوی مشکلات جدی در سلامتی آن‌ها گرفته شده است. حالا که قرار است با Johnson & Johnson همکاری کنیم، قطعا به نتایج فوق‌العاده‌ای خواهیم رسید.

باوجود این، در نظر داشته باشید که این همکاری به‌تازگی شروع شده است و به‌احتمال زیاد، مدت زیادی طول می‌کشد تا امکان تشخیص سکته مغزی به اپل واچ بیاید؛ بنابراین بعید است که اپل واچ ۵ بتواند در تشخیص سکته مغزی کمکی بکند.


منبع: USA Today

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید