همیشه روال همین‌طور بوده است؛ اول تصاویر زیادی از نسل جدید آیفون لو می‌رود؛ سپس مردم در مورد این‌که چقدر آیفون جدید قرار است زشت باشد و آن را هرگز نمی‌خرند، حرف می‌زنند؛ سپس آیفون جدید معرفی می‌شود و همان افراد می‌گویند که ظاهرش خیلی هم بد نیست و آن را می‌خرند. امسال هم از این روند مستثنا نیست. مدتی پیش تصاویری از آیفون جدید لو رفت که دوربین مربعی آیفون 11 را نشان می‌داد. ظاهرا هر دو مدل آیفون 11 و آیفون 11 مکس از سه دوربین بهره می‌برند که روی برجستگی بزرگ (و نه‌چندان جذاب) مربعی شکلی در قاب پشتی تعبیه شده‌اند. حالا تصاویر و رندرهایی از قاب‌های محافظ این گوشی‌ها منتشر شده است که صحت این موضوع را تایید می‌کند.

دوربین مربعی آیفون 11
دوربین مربعی آیفون 11

طبق تصاویر منتشرشده، ابعاد آیفون 11 مکس، ۱۵۹٫۱×۷۹٫۶۲ میلی‌متر و آیفون 11 (بدون پسوند) ۱۴۴٫۸۳×۷۳٫۱۴ است که شباهت زیادی به ابعاد آیفون‌های 10 اس و 10 اس مکس دارد. تصاویر دیگر نشان می‌دهد که مربع بزرگ و برجسته‌ای که به‌نوعی کابوس طرفداران اپل شده است، صحت دارد و روی آن سه دوربین در کنار فلش تعبیه شده است. دو دوربین اصلی، مثل مدل‌های سال گذشته ولی با بهبودهای جزئی خواهند بود؛ اما دوربین سوم برای عکاسی واید استفاده می‌شود. البته این مورد چند سالی است که روی گوشی‌های اندرویدی وجود دارد؛ ولی تابه‌حال هیچ‌کدام از گوشی‌های آیفون، قابلیت عکاسی واید نداشته‌اند.

دوربین مربعی آیفون 11

بااینکه این طراحی جوایز زیادی ازنظر زیبایی دریافت نخواهد کرد، ولی به‌طور حتم، مهندسان اپل دلیل قابل توجیهی برای قرار دادن فضای مربعی دوربین آیفون 11 در پشت گوشی خواهند داشت. احتمال قوی این است که دوربین آیفون 11 پیشرفت چشمگیری در مقایسه با دوربین مدل‌های سال گذشته داشته و استفاده از چنین دوربین پیشرفته و پیچیده‌ای، فضای زیادی لازم دارد. به هر صورت، هنوز نزدیک به چهار ماه تا معرفی آیفون 11 باقی مانده است. به نظر شما این گوشی می‌تواند با استقبال کاربران مواجه شود؟


منبع: GSMArena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید