«جاناتان آیو» که بیشتر آن را با نام «جانی آیو» می‌شناسیم، در مصاحبه با وب‌سایت Financial Times اعلام کرد که بعد از دو دهه، شرکت اپل را ترک می‌کند. جاناتان آیو اپل را در حالی ترک می‌کند که طراحی محصولات اپل از جمله آیفون و آیپد را به عهده داشت. جاناتان آیو اپل را ترک می‌کند و شرکت خود را به نام LoveFrom تاسیس خواهد کرد. البته مشخص شده که اولین مشتری این شرکت هم اپل خواهد بود. در طول چند سال گذشته، جانی آیو نقش کمتری را در اپل ایفا می‌کرد و سمت او کم‌کم به افراد دیگر واگذار شده بود. در سال ۲۰۱۷ مشخص شده بود که نقش آیو در اپل، فقط طراحی است و همه تمرکز او روی همین زمینه بود.

جاناتان آیو اپل

یکی دیگر از تاثیرگذارترین ساخته‌ها آیو «اپل پارک» بود. مرکز اصلی اپل که از ساختمان‌های مختلفی تشکیل شده است تا محصولاتی مانند آیفون، آیپد و مک را تولید می‌کنند. اپل پارک یک ساختمان دارد که شبیه به کشتی فضایی است. آیو پس از بازگشت دوباره «استیو جابز» به اپل در سال ۱۹۹۷ ارتقا سمت پیدا کرد. آیو در کنار اینکه طراح محصولات اپل بود، صدای جذابی هم داشت و به همین دلیل صدای او روی معرفی محصولات اپل هم قرار گرفته است.

جاناتان آیو اپل را ترک خواهد کرد. او در گفت‌وگو با سایت Financial Times می‌گوید:

من پروژه‌های شگفت‌انگیزی را انجام دادم که یکی از آن‌ها اپل پارک بود.

حالا او قرار است شرکت LoveFrom را تاسیس کند. نامی که از روی یکی از سخنرانی‌های استیو جابز برداشته شده است. استیو جابز در یکی از گفت‌وگوهای خود گفته بود که ما محصولاتی را با عشق برای مردمی می‌سازیم که آن‌ها را ندیده‌ایم. آیو در شرکت جدید خود قرار است با «مارک نیوسان» که یک طراح استرالیایی است، همکاری کند. البته او قصد دارد از افراد بااستعداد مختلفی در سرتاسر دنیا استفاده کند تا بتوانند محصولات شگفت‌انگیزی را طراحی کنند.

جاناتان آیو اپل

اپل در بیانیه رسمی خود درباره جدایی آیو می‌گوید:

درحالی‌که جاناتان آیو اپل را ترک می‌کند و به سمت رویاهای خود می‌رود، ما هنوز با او همکاری نزدیکی خواهیم داشت. هنوز پروژه‌های زیادی وجود دارند که این دو شرکت می‌توانند باهم انجام دهند. روند انتقال آیو تا آخر سال ۲۰۱۹ به‌پایان می‌رسد و از آن لحظه به بعد «ایوانز هنکی» معاون رئیس بخش طراحی صنعتی و «آلن دی» معاون رئیس بخش رابط کاربری انسانی مستقیما به «جف ویلیامز» مدیر عملیات اپل گزارش خواهند داد. این شرکت معاون رئیس ارشد جدیدی به نام «سبیح خان» معرفی خواهد کرد. خان به مدت ۲۴ سال است که در شرکت اپل حضور دارد و یکی از قدیمی‌های این شرکت به‌حساب می‌آید.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، درباره جدایی آیو گفت:

جانی امضای برجسته‌ای برای طراحی دنیا به‌حساب می‌آید و نقش بزرگ او در اپل هرگز جایگزینی نخواهد داشت. از طراحی iMac در سال ۱۹۹۸ تا طراحی آیفون و حتی ساخت اپل پارک از شاهکاری او هستند. اپل همچنان از قدرت جانی آیو استفاده خواهد کرد و مستقیما در پروژه‌های انحصاری با او همکاری خواهد داشت. او قرار است یک تیم شگفت‌انگیز را دورهم جمع کند. پس از سال‌ها که باهم کارکردیم بسیار خوشحالم که این همکاری همچنان ادامه خواهد داشت. من مشتاق هستم که ببینم در آینده چه پروژه‌هایی باهم انجام می‌دهیم.


منبع:‌ Engadget

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید