بازی Gears 5 چند ماه دیگر عرضه می‌شود و حالت Escalation در مقایسه با Gears 4 تغییراتی را شاهد بوده است. به‌تازگی سازندگان بازی ویدیویی منتشر کرده‌اند که به تغییرات حالت Escalation اشاره می‌کنند. در این ویدیو «کارگردان طراحی» بازی «رایان کلیولند» درباره حالت Escalation صحبت می‌کند و درباره تغییرات آن توضیح می‌دهد.

در این ویدیو مشخص شد که Escalation بیش‌ازپیش به کار تیمی وابسته است و یکی از رقابتی‌ترین حالت‌‌های ممکن تا امروز در سری Gears است. اولین تغییر این حالت درباره زیرساخت‌های بازی است. دو تیم پنج‌نفره باهم رقابت می‌کنند تا بتوانند کنترل سه حلقه مشخص شده روی نقشه بازی را به‌دست بگیرند. در اختیار داشتن این حلقه‌ها امتیاز به تیم‌ها می‌دهد و هر تیمی که حلقه بیشتری در اختیار داشته باشد، امتیاز بیشتری کسب می‌کند. هر تیمی هم که هر سه حلقه را در اختیار بگیرد، بلافاصله برنده بازی می‌شود. حالت Escalation در ۱۳ راند ادامه پیدا می‌کند.

مطالب پیشنهادی
حالت Escalation

تغییر دوم مربوط تعداد دفعاتی می‌شود که در بازی می‌میرید. هر بار مردن یکی از پنج «جان» شما را کم می‌کند و اگر همه این جان‌ها را در یک راند تمام کنید، در جایگاه بد و سختی قرار می‌گیرید. این ویژگی حالت استراتژی خاصی به بازی بخشیده و باعث شده که بازیکنان بهتر بازی کنند.

تغییر سوم مربوط به استفاده از سلاح‌ها می‌شود. پس از هر راند می‌توانید سلاح خود را به‌روزرسانی کنید و حتی می‌توانید سلاح دشمنان را هم از کار بیندازید. سلاح‌ها را می‌توان در خط مرکزی نقشه یا حتی در جایی نزدیک مکانی که دوباره به بازی برمی‌گردید قرار دهید. می‌توانید نارنجک‌هایی که دارید را قوی‌تر کنید. این موضوع باعث شده که سیستم مبارزه‌های بازی پیچیده‌تر شوند.

حالت Escalation

چهارمین تغییر هم درباره سیستم بازگشت مجدد به بازی با «Spawn» است. باید شکل و شمایل اضافه شدن به بازی را مشخص کنید. می‌توانید حالتی را انتخاب کنید که در آن سه نفر جلو قرار گرفته‌اند و دو نفر در پشت. این دو نفر تنها بازیکنانی هستند که نارنجک دارند و نقش پشتیبان را ایفا می‌کنند. سیستم بازگشت مجدد به بازی ۱۶ ثانیه طول می‌کشد و هر راند یک ثانیه به آن اضافه می‌شود.

بازی گیرز ۵ قرار است در شهریورماه برای ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی راهی بازار شود. این بازی از روز اول روی سرویس ایکس باکس گیم پس منتشر می‌شود.


منبع: VG247

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید