نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار درآمد اپ موبایل در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بوده است. این آمار را سازمان تحقیقاتی Sensor Tower با بررسی دو فروشگاه گوگل پلی و اپ استور منتشر کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که درآمد اپ موبایل در مقایسه با سال گذشته در همین زمان ۱۵ درصد افزایش داشته است. پیش‌بینی می‌شود که این افزایش درآمد ادامه داشته باشد تا در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ شاهد شکل‌گیری یک رکورد جدید باشیم.

درآمد اپ موبایل

میزان درآمد اپ موبایل روی سیستم‌عامل iOS به ۲۵٫۵ میلیارد دلار رسیده که افزایش ۱۳ درصدی در مقایسه با سال گذشته و نیمه اول سال ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد. از طرف دیگر درآمد اپ موبایل روی سیستم‌عامل اندروید هم ۱۴٫۲ میلیارد دلار بوده است که افزایش ۲۰ درصدی را در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد.

درآمد اپ موبایل

پردرآمدترین اپ‌های موبایل، بازی‌ها بودند. بازی‌های موبایلی بیش از ۲۹٫۶ میلیارد دلار درآمد داشتند. بازی Arena of Valor که با نام Honor of Kings هم شناخته می‌شود در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۷۲۸ میلیارد دلار درآمد روی اندروید و iOS داشته است. دومین بازی Fate/Grand Order می‌شود که درآمد ۶۲۸ میلیون دلاری داشته است. بازی بعدی هم Monster Strike نام دارد که درآمد ۵۶۶ میلیون دلاری را تجربه کرده است. پردرآمدترین اپ موبایل غیر بازی هم تیندر بود. این اپ درآمد ۴۹۷ میلیون دلاری را تجربه کرد. پشت سر تیندر هم اپ نتفلیکس قرار گرفته که درآمد ۳۹۹ میلیون دلاری داشته است. اپ بعدی از Tencent Video است که درآمد ۲۷۸ میلیون دلاری را از خود ثبت کرد.

درآمد اپ موبایل

اگر بخواهیم میزان دانلود اپ‌های مختلف در نیمه اول سال ۲۰۱۹ را موردبررسی قرار دهیم بازهم به آمار جالبی پی خواهید برد. میزان دانلود اپ موبایل در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۱ درصد افزایش پیدا کرده است. بااین‌حال رشد دانلود از iOS آهسته‌تر شده است. در نیمه اول سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۵۶٫۷ میلیارد دانلود اپ را شاهد بودیم. از این میزان ۴۲ میلیارد بار برای گوگل پلی بوده و ۱۴٫۲ میلیارد بار هم برای iOS بوده است. بااین‌حال کل اکوسیستم اپل توانسته دو برابر بیشتر از گوگل درآمد داشته باشد. بیشترین دانلود اپ روی هر دو پلتفرم اندروید و iOS هم واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر و فیس‌بوک بوده‌اند. تیک‌توک و اینستاگرام هم در مکان‌های بعدی قرار گرفته‌اند.


منبع: GSMArena

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید