Fortnite یک بازی رایگان است؛ اما پول زیادی از پرداخت‌های درون برنامه‌ای به دست می‌آورد.

بازی Fortnite


بازی «فورتنایت» (Fortnite) در حال حاضر یکی از معروف‌ترین گیم‌ها در سیاره عزیز ما زمین است.

در این گزارش، چشم‌انداز جدیدی نسبت به درآمدی که بازی فورتنایت در سال ۲۰۱۸ داشته است پیدا می‌کنید. بر اساس گزارشی از Sensor Tower، بازی رایگان فورتنایت در سال ۲۰۱۸، پس از راه‌اندازی این بازی در ماه مارس امسال، فقط در سیستم عامل iOS، نزدیک به ۴۵۵ میلیون دلار درآمد به دست آورده است. این رقم، قطعا در نسخه‌های اندروید به طور قابل‌توجهی بالاتر از آن چیزی است که این بازی در iOS به دست آورده است. نسخه اندروید این بازی از فروشگاه Google Play برداشته شده است و به طور انحصاری توسط استودیو Epic در دسترس کاربران قرار می‌گیرد؛ بنابراین ارقام درآمدهای موجود آن در دسترس نیست.

بازی Fortnite

طبق گفته Sensor Tower، فورتنایت در ماه دسامبر گذشته فقط در iOS بالغ بر ۶۹ میلیون دلار درآمد داشته است که این ماه پردرآمدترین ماه برای این بازی بوده است. به طور متوسط در سال ۲۰۱۸، بازی فورتنایت در iOS، روزانه ۱٫۶ میلیون دلار در هر روز فروش داشته است.
در گزارش Sensor Tower همچنین آمده است که بازی فورتنایت در ماه دسامبر، ۵٫۲ میلیون بار در iOS دانلود شده که در مقایسه با ماه نوامبر ۵۹ درصد افزایش یافته است. در حال حاضر بازی فورتنایت به طور کلی در حدود ۸۲٫۶ میلیون بار فقط در سیستم‌عامل iOS دانلود شده است.

بازی Fortnite


فورتنایت یک بازی رایگان است که توسط Microtransaction و یا پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای مختلف پشتیبانی می‌شود. (به روش‌های مختلفی که در بازی‌های گوناگون درنظر گرفته می‌شود تا از طریق این روش‌ها بتوانید پول واقعی را به شکل مستقیم یا غیرمستقیم، با خرید ارز موردنیاز در بازی هزینه کنید، Microtransaction گفته می‌شود.) این بازی در پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوئیچ و کامپیوترهای خانگی هم موجود است؛ بنابراین میزان درآمد کل بازی مطمئنا از این رقم بالاتر خواهد بود.

بازی Fortnite


Tower Sensor در مقایسه‌ای که در گزارش خود انجام داده است، اعلام کرده که PUBG رقیب اصلی بازی فورتنایت در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۰۰ میلیون دلار از iOS در سراسر جهان درآمد داشته است.
مبلغ ۴۵۵ میلیون دلار برای iOS در سال ۲۰۱۸ رقم بسیار بزرگی است؛ البته مطمئنا خیلی کمتر از ۸۰۰ میلیون دلاری است که Pokemon Go در این سال، درآمد داشته است؛ اما در این مقایسه باید این نکته را هم در نظر بگیرید که این رقم در بازی Pokemon Go هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS را با هم دربر می‌گیرد. ضمن اینکه Pokemon Go از سال ۲۰۱۶ میلادی وارد بازار شده است؛ درحالی‌که بازی فورتنایت برای اولین بار در ماه مارس ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده و درآمد اعلامی آن فقط مربوط به iOS است.

بازی Fortnite

منبع: GameSpot

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید