بر اساس آمارهای سال گذشته، بازی فورتنایت استودیوی Epic، احتمالا یکی از بازی‌های بوده که در سال ۲۰۱۸ درباره آن زیاد صحبت شده است. بر اساس اطلاعات منتشرشده این بازی روزی دو میلیون دلار فقط در دستگاه‌های دارای سیستم عامل iOS درآمد داشته است. این عدد قطعا مستحق توجه بسیار زیادی است، اما واقعیت این است که این عدد در مقایسه با عدد مربوط به بازی «کندی کراش» همچنان کم می‌آورد.

بازی کندی کراش

طبق گزارش‌ منتشرشده در سایت Sensor Tower، درآمد بازی Candy Crush به ۴٫۲ میلیون دلار در روز رسیده است. گزارش شده که این بازی در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار درآمد از انجام خریدهای درون برنامه‌ای در هر دو سیستم عامل iOS و اندروید داشته که رقمی بسیار قابل توجه و تاثیرگذار است.

بازی کندی کراش روی ۴٫۲ میلیون دلار درآمد دارد.

نسخه اصلی بازی Candy Crush توانسته است ۹۴۵ میلیون دلار درآمد کسب کند. درآمدی که ۲۹ درصد از آن یعنی چیزی بالغ بر ۴۳۳ میلیون دلار به نسخه‌های دیگر این بازی یعنی Candy Crush Soda Saga مربوط می‌شود. درحالی‌که Candy Crush Jelly Saga چیزی در حدود ۹۰ میلیون دلار، آورده داشته است. گفته می‌شود که آخرین نسخه از این بازی با عنوان، Candy Crush Friends Saga، بلافاصله پس از انتشارش در اکتبر ۲۰۱۸، حدود سه میلیون دلار درآمد داشته است.
همچنین در گزارش‌های مختلف آمده که بازی Pokemon GO در سال ۲۰۱۸، چیزی در حدود ۸۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده است؛ درحالی‌که بازی فورتنایت فقط در دستگاه‌های iOS، حدود ۴۴۵ میلیون دلار درآمد داشته است؛ بنابراین، با توجه به این مقایسه و با توجه به اینکه بازی کندی کراش چقدر قدیمی است، به نظر می‌رسد که این بازی توانسته مدیریت بازار را هنوز در دست خود حفظ کند. بازار موبایل گیم در سال ۲۰۱۸ میلادی با درآمد بسیار زیادی همراه بوده است.


منبع: Sensor Tower

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید