شرکت چینی اوپو چند وقت پیش گوشی‌ای معرفی کرد که یک ویژگی جذاب داشت. دوربین جلو زیر صفحه نمایش این گوشی قرار گرفته بود. تکنولوژی جالبی که باعث می‌شود هیچ نقطه‌ سیاه‌رنگی روی صفحه نمایش وجود نداشته باشد و تمام فضای گوشی را صفحه نمایشی یکدست در بربگیرد. حالا شرکت شیائومی هم دست‌به‌کار شده و گوشی جدیدی نشان داد که مانند محصول تازه‌وارد اوپو است. دوربین جلو زیر صفحه نمایش گوشی جدید شیائومی قرار گرفته و در نگاه اول تنها یک صفحه نمایش بزرگ و یکدست روی گوشی دیده می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که گوشی‌های جدید دیگر نیازی به بریدگی در صفحه نمایش یا دوربین کشویی ندارند. دوربین بدون اینکه صفحه نمایش را خراب کند، زیر صفحه نمایش قرار می‌گیرد.

هنوز مشخص نیست که تکنولوژی جدید شیائومی چگونه کار می‌کند؛ اما مشخص شده که این شرکت به‌تازگی پتنتی ثبت کرده که کمی به عملکرد این تکنولوژی اشاره می‌کند. گفته شده جنس صفحه نمایش این گوشی در قسمت دوربین به شکلی است که نور دوربین از آن عبور می‌کند. درحالی‌که گوشی جدید شیائومی کار می‌کند و به نظر مشکلی در آن دیده نمی‌شود، هنوز نمی‌دانیم که این محصول کی راهی بازار می‌شود و چه قیمتی دارد.

دوربین جلو زیر صفحه نمایش

منبع: The Verge

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید