اپل در حال تدارک دیدن رویدادی است که در آن ایرپاد ۲، سرویس‌های جدید اشتراک کاربران برای دریافت اخبار، سرویس استریم ویدیو و بازی و به‌احتمال‌زیاد، آی پد مینی ۵ را معرفی می‌کند. در این رویداد که با تاریخ پنجم فروردین‌ماه ۱۳۹۸ مقارن است، احتمال معرفی تعدادی تبلت هم وجود دارد. طبق گزارش وب‌سایت MySmartPrice، رونمایی از آی پد های جدید اپل در این رویداد، کاملا محتمل خواهد بود. این وب‌سایت احتمال ارائه مدل‌های A2124 و A2133 را مطرح می‌کند که دو مدل آی پد هستند که به‌تازگی استانداردهای دفتر اپل در هند را دریافت کرده‌اند.

در ماه ژانویه سال جاری، لیستی شامل نام هفت دستگاهی که توسط کمیسیون اقتصادی اوراسیا تایید شده‌اند، منتشر شد؛ نام دو مدل مذکور در این لیست وجود داشت. مدل‌های دیگر موجود در لیست تایید کمیسیون اقتصادی اوراسیا عبارت‌اند از: A2123 ،A2124 ،A2126 ،A2153 ، A2154، A2133 و A2152. با توجه به اینکه هر آی پد یا از سیستم اتصال به اینترنت بی‌سیم یا سیستم استفاده همزمان از اینترنت بی‌سیم و اینترنت همراه استفاده می‌کند، می‌توان انتظار داشت که در رویداد ماه جاری، شاهد رونمایی از آی پد های جدید اپل حداقل در سه مدل باشیم؛ پیش‌بینی می‌شود که یکی از سه مدل، آی پد مینی باشد.

رونمایی از آی پد های جدید اپل

جزییات مربوط به مشخصات آی پدهای جدید در گزارش‌های مذکور نیامده، اما تایید شده است که آی پدهای جدید اپل توسط شرکتی به نام «هونگ فو جینگ» مونتاژ شده‌اند. سال گذشته، تحلیل‌گر گروه TF International، «مینگ چی کو» اعلام کرد که انتظار دارد اندازه صفحه‌نمایش تبلت‌های جدید اپل از ۹.۷ اینچ به ۱۰.۵ اینچ ارتقا یابد. این می‌تواند به آن معنا باشد که با توجه به تغییرات اعمال‌شده، طراحی اخیر آی پد پرو کوچک‌تر از نمونه‌های قبلی و ارزان‌قیمت‌تر باشد.

علاوه بر صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، حذف حسگر اثرانگشت و اضافه کردن سنسور شناسایی چهره، حاشیه‌های باریک‌تر و درگاه USB-C دیگر تغییرات آی پدهای جدید اپل محسوب می‌شوند. آی پدهای جدید به‌احتمال‌زیاد، از پشتیبانی «قلم اپل» (Apple Pencil) برخوردارند؛ قابلیتی که از زمان عرضه مدل‌های نسل ششم آی پدها ارائه شده بود.

رونمایی از آی پد های جدید اپل

این تحلیلگر همچنین اضافه کرده است که اپل به‌جای آنکه یک طراحی کاملا جدید برای آی پدمینی ۵ ارائه کند، چیپ‌های استفاده‌شده در آی پد مینی ۴ را برای مدل جدیدتر ارتقا داده است. 


منبع: Phone Arena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید