نمایشگاه E3 2019 کمتر از سه هفته دیگر شروع می‌شود. نمایشگاهی که از تاریخ  ۲۱ خردادماه شروع می‌شود و تا تاریخ ۲۳ خردادماه ادامه دارد. البته مهم‌ترین اتفاقات این نمایشگاه چند روز قبل و در کنفرانس‌های آن رخ می‌دهند. کنفرانس‌هایی که به‌مراتب جذاب‌تر از خود نمایشگاه هستند. شرکت‌های مختلف هر سال در این کنفرانس‌ها بازی‌های جدید معرفی می‌کنند. با این حال نمایشگاه امسال از حساسیت بالایی برخوردار است. امسال سالی است که باید منتظر معرفی کنسول جدید باشیم و بازی‌های نسل بعدی هم شاید در این رویداد معرفی شوند. از طرف دیگر دو شرکت سونی و الکترونیک آرتز در نمایشگاه E3 2019 کنفرانس ندارند. الکترونیک آرتز اعلام کرد که بازی‌های جدید خود را به‌صورت یک برنامه زنده نشان می‌دهد. احتمال می‌رود که سونی قبل از این نمایشگاه یک قسمت از برنامه اینترنتی State of Play را منتشر کند و چیزهای جدیدی نشان دهد. نمایشگاه E3 2019 آخرین نمایشگاه E3 در شهر لس‌آنجلس است و گفته شده این نمایشگاه در سال ۲۰۲۰ در شهر جدیدی برگزار خواهد. اگر می‌خواهید رویدادهای این بزرگ‌ترین نمایشگاه بازی‌‌های ویدیویی در دنیا را دنبال کنید، قطعا به زمان کنفرانس های E3 2019 نیاز خواهید داشت.

اکترونیک آرتز – ۱۸ و ۱۹ خرداد

زمان کنفرانس‌ های E3 2019

الکترونیک آرتز اعلام کرد که از تاریخ ۱۸ خردادماه برنامه زنده خود را شروع می‌کند و این روند تا ۱۹ خردادماه ادامه خواهد داشت. برنامه الکترونیک آرتز از ساعت ۸:۴۵ دقیقه شب یکشنبه شروع می‌شود. این شرکت در برنامه‌های زنده مختلف قصد دارد بازی‌های جدید خود مانند Star Wars Jedi: Fallen Order را معرفی کند. احتمال دارد که قسمت جدید مجموعه بازی‌های Need for Speed هم در این برنامه‌ها معرفی شود. بازی FIFA 2020 هم قطعا در این مراسم دیده خواهد شد. بازی‌های مستقل مختلف هم در برنامه الکترونیک آرتز جای خاصی خواهند داشت.

مایکروسافت – ۲۰ خرداد

مایکروسافت به احتمال زیاد بزرگ‌ترین کنفرانس نمایشگاه E3 2019 را برگزار خواهد کرد. زمان برگزاری کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 هم شب ۲۰ خردادماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد است. شایعه شده که مایکروسافت در نمایشگاه امسال کنسول‌های جدید معرفی می‌کند. دو کنسولی که با اسم رمز «لاکهارت» و «آناکوندا» شناخته می‌شوند و قرار است مدل بعدی دو کنسول ایکس‌باکس وان اس و ایکس‌باکس وان ایکس باشند. البته شایعه شده که مایکروسافت معرفی کاملی از این کنسول‌ها نخواهد داشت و فقط اطلاعات اولیه از این کنسول‌ها منتشر می‌شود. گفته شده ساختار کنسول‌های جدید مایکروسافت بسیار نزدیک به کنسول جدید سونی خواهد بود.

زمان کنفرانس‌ های E3 2019

شایعات می‌گویند که مایکروسافت خود کنسول را در این نمایشگاه نشان نمی‌دهد و تنها ساخت آن‌ها را رسما تایید خواهد کرد. برخی از اطلاعات سخت‌افزاری این کنسول‌ها مانند قدرت به ترافلاپس، میزان رم، میزان پهنای باند، مدل CPU، هارد SSD و Ray-Tracing از جمله چیزهایی خواهند بود که درباره کنسول‌های جدید مایکروسافت می‌شنویم. استفاده از حافظه SSD سرعت اجرای بازی‌ها را بسیار بیشتر می‌کند و تکنولوژی Ray-Tracing هم گرافیک کنسول‌ها را بالا می‌برد و رندر بازی‌ها کیفیت بیشتری پیدا می‌کنند. قبلا مشخص شده بود که کنسول‌های جدید مایکروسافت توسط AMD ساخته شده است.

مایکروسافت در نمایشگاه E3 2019 از سرویس استریم بازی Project xCloud هم رونمایی خواهد کرد. سرویس استریم بازی این شرکت قرار است روی پلتفرم‌های موبایل، تبلت، تلویزیون و هر وسیله دیگری کار کند. این سرویس می‌تواند بازی‌های کنسولی را روی هر دستگاهی اجرا کند. گفته شده این سرویس در ۱۴۰ کشور دنیا در دسترس خواهد بود. حتی سرویس استریم Project xCloud از طریق کنسول‌های جدید ایکس باکس هم قابل استفاده است.

کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 با نمایش بازی‌های جدید همراه خواهد بود. بازی Halo: Infinite با گیم‌پلی جدید به نمایش در می‌آید. گفته شده این بازی در سال ۲۰۲۰ راهی بازار می‌شود. بازی Gears 5 هم در این رویداد نشان داده می‌شود. گیم‌پلی کامل این بازی به نمایش در می‌آید که شامل قسمت داستانی و قسمت چند نفره می‌شود. به احتمال زیاد تاریخ عرضه این بازی هم مشخص می‌شود. بازی Gears Tactics که سال پیش معرفی شد هم برای کامپیوترهای شخصی منتشر می‌شود. یکی دیگر از بازی‌های مایکروسافت Ori and the Will of the Wisps خواهد بود. قطعا تریلر این بازی نشان داده می‌شود و بعید نیست که تاریخ انتشار آن هم مشخص شود. بازی Bleeding Edge هم بازی جدید استودیوی Ninja Theory خواهد بود که در این نمایشگاه نشان داده می‌شود. تاریخ انتشار بازی هم سال ۲۰۲۰ اعلام شده است. از دیگر بازی‌های حاضر در مراسم مایکروسافت می‌توان به Cyberpunk 2077 اشاره کرد. اولین نمایش این بازی هم سال گذشته در کنفرانس مایکروسافت بود. حالا تریلر جدیدتری از این بازی نشان داده می‌شود. شاید تاریخ انتشار آن هم مشخص شود.

قسمت جدید از مجموعه بازی‌های Age of Empire به نام Age of Empire 4 هم در این مراسم دیده خواهد شد. تاریخ عرضه این بازی سال ۲۰۲۱ برای کامپیوترهای شخصی خواهد بود. قسمت جدید مجموعه بازی‌های Fable هم به احتمال زیاد نشان داده می‌شود. شایعه ساخت این بازی چند سالی است که به گوش می‌رسد. گفته شده این بازی هم در سال ۲۰۲۱ راهی بازار می‌شود. محتوای جدید برای بازی Sea of Thieves در قسمتی از کنفرانس مایکروسافت نشان داده می‌شود. گیم‌پلی از بازی Battletoads هم در این کنفرانس نشان داده می‌شود.

بتسدا  – ۲۰ خرداد

شرکت بتسدا در تاریخ ۲۰ خردادماه ساعت ۵ صبح کنفرانس خواهد داشت. این شرکت سال گذشته بازی‌هایی از جمله The Elder Scrolls 6 و Starfield را معرفی کرد. هنوز نمی‌دانیم که این شرکت بخش‌های جدیدی از این بازی‌ها نشان می‌دهد یا خیر.

پی سی گیمینگ شو – ۲۰ خرداد

برنامه PC Gaming Show که به شکل خاص به عرضه بازی‌ها برای کامپیوترهای شخصی اشاره می‌کند هم در تاریخ ۲۰ خردادماه ساعت ۹:۳۰ دقیقه شب برگزار می‌شود. AMD در این مراسم حضور دارد.

یوبی‌سافت – ۲۱ خرداد

ساعت ۳۰ دقیقه بامداد روز ۲۱ خرداد هم کنفرانس یوبی‌سافت برگزار می‌شود. یوبی‌سافت همین چند هفته پیش قسمت جدید از مجموعه بازی‌های Ghost Recon را نشان داد و حتی اعلام کرد که عرضه بازی Skull & Bones هم به تاخیر افتاده است. یوبی‌سافت اعلام کرد که تا قبل از فروردین‌ماه سال گذشته سه بازی جدید راهی بازار می‌کند که هنوز کسی از آن‌ها با خبر نیست. این شرکت تایید کرده بود که در سال ۲۰۱۹ قسمت جدید Assassin’s Creed راهی بازار نمی‌شود. شایعه شده که Watch Dogs 3 یکی از این بازی‌ها خواهد بود. شاید شاهد معرفی Splinter Cell جدید هم باشیم.

اسکوئر انیکس – ۲۱ خرداد

شرکت اسکوئر انیکس برای دومین سال متوالی در نمایشگاه E3 حضور دارد. کنفرانس این شرکت در روز ۲۱ خردادماه ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح برگزار می‌شود. کنفرانس اسکوئر انیکس دقیقا همان زمانی بود که کنفرانس سالانه سونی در E3 برگزار می‌شد. بعید نیست گیم‌پلی جدید از نسخه بازسازی شده Final Fantasy VII را مشاهده کنیم. هنوز نمی‌دانیم این شرکت چه بازی‌هایی را نشان می‌دهد.

نینتندو – ۲۱ خرداد

نینتندو در حالی به نمایشگاه E3 2019 می‌آید که برنامه زنده یا کنفرانس ندارد. این شرکت همیشه یک برنامه از پیش ضبط شده به مدت یک ساعت یا بیشتر را منتشر می‌کند. در برنامه نینتندو قطعا بازی‌های این شرکت و شاید مدل‌های جدید سوییچ نشان داده شوند. این برنامه روز ۲۱ خردادماه ساعت ۸:۳۰ دقیقه شب پخش می‌شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید