به نقل از رگولاتوری چین ، این اپلکیشن‌ها کاربران را فریب می‌دادند و اطلاعاتشان را به سرقت می‌بردند

رگولاتوری سایبری چین، درباره نظارت بر بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها سختگیری بسیار زیادی انجام می‌دهد؛ حتی بیشتر از سانسوری که در کشورشان در مورد اینترنت اعمال می‌شود. بر اساس گزارش رویترز، اداره مدیریت فضای مجازی چین (CAC) تا کنون ۷۸۷۳ برنامه تلفن همراه را که مخرب و آسیب‌رسان تشخیص داده، حذف کرده است. از رگولاتوری چین گزارش شده است که بعضی از این برنامه‌ها، کاربران را مجبور به پرداخت بیش از حد کرده‌اند و بعضی دیگر اطلاعات کاربران را به سرقت برده‌اند.

یکی از برنامه‌هایی که طی این بازبینی حذف شد، بازی Fruit Ninja بود، اگر چه هنوز کاملا مشخص نیست که CAC خود نسخه اصلی بازی را حذف کرده یا یکی از کپی‌های این بازی را. حذف بازی Fruit Ninja به این دلیل بوده است که که این گیم، با حقه مردم را مجبور به ثبت‌نام برای خدمات پولی می‌کرده است. به‌علاوه حداقل دو بازی دیگر وجود داشت که عمدا نام‌های برانگیزاننده برای آن‌ها گذاشته شده بود، که آن‌ها هم توسط رگولاتوری چین حذف شدند. علاوه بر نام نامناسب این برنامه‌ها، آن‌ها متهم به سرقت اطلاعات، ارسال هرزنامه و دانلودهای اجباری هم بودند.

CAC علاوه بر پاک کردن تعدادی از اپلیکیشن‌ها، در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از ۷ میلیون نسخه اطلاعات را از اینترنت حذف کرده است. به‌علاوه، CAC از اپلیکیشن خبری هلدینگ Tencent برای انتشار «اطلاعات مبتذل و بی ادبانه» در رابطه با دولت به شدت انتقاد کرد. اگر به خاطر داشته باشید، چین پس از ایجاد یک کمیته اخلاقی برای نظارت بر صنعت گیم و تایید بازی‌های ویدئویی، مدتی تایید بازی‌ها را متوقف کرد. در اولین مجموعه‌ای که پس از تقریبا یک سال توسط این کمیته تأیید و منتشر شد، هیچ برنامه‌ای از هلدینگ Tencent وجود نداشت.

رگولاتوری چین

منبع: Engadget

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید