به نظر می‌رسد که به‌زودی سرمایه‌گذاری بزرگی روی بخش اتومبیل‌های خودران «جنرال موتورز» انجام می‌شود. سرمایه گذاری جنرال موتورز روی تولید اتومبیل خودران توسط سافت‌بانک کشور ژاپن انجام خواهد شد. بر اساس گزارش‌های منتشرشده کمیسیون سرمایه‌گذاری خارجی کشور آمریکا به بانک «سافت‌بنک» اجازه داده تا مبلغ ۲٫۲۵ میلیارد دلار روی بخش اتومبیل‌های خودران جنرال موتورز سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌گذاری این بانک باعث می‌شود که به عضوی از هیئت‌مدیره شرکت «کروز» هم تبدیل شود. بااین‌حال رویترز گزارش داده که سافت‌بنک به تکنولوژی‌ای که به‌واسطه این سرمایه‌گذاری درست می‌شود، دسترسی نخواهد داشت. کمیسیون سرمایه‌گذاری خارجی کشور آمریکا به این موضوع اشاره کرده که سرمایه‌گذاری بانک ژاپنی سافت‌بنک روی تکنولوژی‌های شرکت‌های چینی باعث می‌شود که اسرار تجاری آمریکا به خطر بیفتد. به همین دلیل سافت‌بنک به تکنولوژی موردنظر دسترسی نخواهد داشت.

سرمایه گذاری جنرال موتورز

این اتفاق باعث می‌شود که شرکت کروز تنها از سرمایه سافت‌بانک استفاده کند. شرکت کروز یکی از زیرمجموعه‌های جنرال موتورز به‌حساب می‌آید که روی ساخت اتومبیل خودران فعالیت می‌کند. مدیر اجرایی شرکت کروز اعلام کرد که این سرمایه‌گذاری باعث می‌شود که بتوانند اتومبیل‌های خودران و بدون راننده را در سطح بسیار بزرگی تولید کند. شرکت کروز سال گذشته ۷٫۲۵ میلیارد دلار درآمد داشت.

مطالب پیشنهادی

سرمایه گذاری جنرال موتورز روی اتومبیل‌های خودران که به‌واسطه سافت‌بنک انجام می‌شود، می‌تواند باعث رشد این شرکت در حوزه تکنولوژی و حتی تولید محصولات جدید شود. سایر شرکت‌های آمریکایی به‌شدت روی حوزه ساخت اتومبیل‌های خودران کار می‌کنند و این اقدام جنرال موتورز چندان دور از ذهن نبود.


منبع: Engadget

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید