در چند روز گذشته همکاری سونی و مایکروسافت در حوزه ویدیو گیم، سروصدای زیادی به راه انداخت. سونی قرار است از سرویس ابری «مایکروسافت اژور» برای راه‌اندازی سرویس استریم بازی خود استفاده کند. حالا گزارش‌های جدید می‌گویند که نینتندو هم قصد دارد از سرویس اژور برای راه‌اندازی سرویس استریم کمک بگیرد و سرویس استریم بازی نینتندو با همکاری مایکروسافت راه‌اندازی خواهد شد.

«دیوید گیبسون» یکی از تحلیلگران صنعت بازی به این موضوع اشاره کرد که سرویس استریم بازی نینتندو با استفاده از تکنولوژی مایکروسافت اژور راه‌اندازی می‌شود. گفته شده که سرویس استریم نینتندو قرار است فعلا در آمریکا و ژاپن و چند کشور دیگر کار خود را شروع کند.

سرویس استریم بازی نینتندو

البته رابط مایکروسافت با نینتندو بسیار خوب است و این دو شرکت قبلا هم همکاری‌های مختلفی باهم داشته‌اند. به همین دلیل، استفاده نینتندو از سرویس آنلاین مایکروسافت اتفاق چندان عجیبی نیست. اگر همکاری نینتندو و مایکروسافت هم شکل بگیرد، مایکروسافت به‌تنهایی زیرساخت سه سرویس استریم بازی را به‌دست دارد. مایکروسافت چند سالی است که تمرکز زیادی روی حوزه تکنولوژی‌های ابری دارد و سرورهای اژور کاملا برای این موضوع راه‌اندازی شده‌اند. حالا باید منتظر باشیم و ببینیم که در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. سرویس‌های استریم بازی در چند وقت گذشته به‌شدت مورد استقبال شرکت‌های مختلف قرار گرفته است.


منبع: VG247

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید