دست‌انداز معابر و جاده‌ها، هم برای رانندگان و هم سرنشینان ناراحت‌کننده هستند؛ آن‌ها علاوه بر تاثیر نامطلوبی که بر کف خودرو می‌گذارند، در مواردی حتی می‌توانند باعث آسیب زدن به تایر خودرو شوند. تسلا یکی از بهترین راه‌حل‌ها را برای این موضوع در نظر گرفته است: «سیستم تشخیص خودکار دست انداز». این ویژگی به قابلیت رانندگی خودکار محصولات جدید این کمپانی اضافه خواهد شد.

چندی پیش، یکی از مشتریان این کمپانی، در توییتر سوالی مطرح کرد و از «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا، پاسخ خواست؛ سوال این بود: «آیا ممکن است که تسلا سیستم تشخیص خودکار دست انداز را به ویژگی راننده خودکارش اضافه کند؟» ماسک در یک کلمه پاسخ داد: «قطعا». ازآنجایی‌که در پاسخ ایلان ماسک به جزییات موضوع پرداخته نشده است، نمی‌توان گفت که در اجرای این طرح چقدر جدی خواهد بود؛ اما به نظر می‌رسد که چنین ایده‌ای را درخشان و اجرایی ارزیابی کرده است.

مطالب پیشنهادی
سیستم تشخیص خودکار دست انداز

هنوز مطمئن نیستیم که سیستم تشخیص دست‌انداز تسلا چه طور کار می‌کند؛ اما همان‌طور که مشتری مذکور پیشنهاد داده است، با استفاده از این سیستم، راننده خودکار می‌تواند با ایجاد چرخش کوچکی در مسیر، دست‌انداز را رد کند و سپس به راهش ادامه دهد. تشخیص دست‌انداز واقعا مهم است چون میزان چرخش فرمان اهمیتی حیاتی دارد؛‌ انحراف بیش‌ازحد آن می‌تواند خودرو را از مسیر منحرف یا وارد لاین مخالف کند.

هیچ اطلاع دقیقی از اینکه تسلا چنین سیستمی را از چه وقت و روی کدام مدل از خودروهای برقی محصولاتش عرضه می‌کند وجود ندارد؛ اما خوب است که منتظر این غافلگیری بمانیم و قطعا ارزش صبر کردن دارد. به‌خصوص طرفداران ویژگی رانندگی خودکار، می‌توانند به عرضه سیستم تشخیص خودکار دست انداز خوش‌بین و امیدوار باشند؛ چون تسلا به‌صورت مداوم روی راننده خودکار کار می‌کند و برای آن برنامه دقیق و به‌روز‌رسانی‌های منظم دارد.


منبع: Ubergizmo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید