مجموعه بازی‌های Gears of War سابقه زیادی در به تصویر کشیدن محتوای خشن و بزرگ سالانه دارند؛ اما به نظر می‌رسد که خط قرمز همیشه وجود دارد. به‌تازگی کمپینی ضد استفاده از سیگار و دخانیات راه افتاده که واکنش استودیوی سازنده مجموعه بازی‌های Gears of War را به همراه داشت. این استودیو تصمیم گرفته که سیگار کشیدن در گیرز 5 ممنوع شود؛ سیگار کشیدن در گیرز 5 و سایر بازی‌هایی که در آینده از این مجموعه ساخته می‌شوند، ممنوع خواهد شد.

بر اساس گزارشی که در سایت Variety منتشرشده، ممنوعیت سیگار کشیدن در گیرز 5 و سایر بازی‌های این مجموعه با همکاری شرکت Truth Initiative انجام خواهد شد. این شرکت قصد دارد تا با حذف دخانیات از بازی‌های ویدیویی باعث شود که افراد کمتری به سمت سیگار کشیدن تشویق شوند. در کنار استودیوی The Coalition سازنده مجموعه بازی‌های Gears of War، شبکه نتفلیکس هم اعلام کرد که به این کمپین پیوسته است و قصد دارد استعمال دخانیات را در برنامه‌هایش ممنوع کند.

سیگار کشیدن در گیرز 5

راد فرگوسن رییس استودیوی بازی‌سازی The Coalition درباره ممنوعیت سیگار کشیدن در گیرز 5 می‌گوید:

من می‌دانم که سیگار کشیدن چه ضرری به مردم می‌زند. برای من همیشه مهم بوده که از سیگار کشیدن به‌عنوان یک وسیله مهم در بازی‌ها استفاده نکنم. برای همین تصمیم گرفتم که در گیرز 5 شخصیتی سیگار نکشد. این اتفاق  در بازی‌های بعدی هم رخ خواهد داد.

رییس شرکت Truth Initiative هم درباره این موضوع گفت:

امیدوار هستیم که این تصمیم روی بازی‌سازان دیگر هم تاثیرگذار باشد تا آن‌ها هم سیگار را از بازی‌های خود حذف کنند.

بازی Gears of War 5 در شهریورماه برای ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی راهی بازار می‌شود.


منبع: VG247

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید