بالاخره طرح جایگزین زوج و فرد در اول تابستان در تهران اجرا می‌شود. طرح جایگزین زوج و فرد با تغییرات زیادی همراه است که بر اساس آن حلقه دوم یا همان منطقه زوج و فرد سابق با نام محدوده «کنترل آلودگی هوا» شناخته می‌شود. درواقع در این محدوده جدید خبری از زوج و فرد نیست و شهروندان تهرانی هر زمانی که دوست داشتند می‌توانند در این محدوده رفت‌وآمد داشته باشند. البته تردد شهروندان تهرانی در طرح جایگزین زوج و فرد محدودیت‌هایی هم دارد. به‌طور مثال خودروهای تهرانی در هر فصل یا هر سه ماه می‌توانند ۲۰ روز به‌صورت رایگان وارد این منطقه شوند. خودروهایی که پلاک تهران ندارند ۱۵ روز رایگان می‌توانند وارد این منطقه شوند. البته برای تردد در این طرح باید در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کرده باشید. در طرح جایگزین زوج و فرد در تهران دیگر زوج و فرد بودن پلاک در انتخاب روزهایی که می‌خواهید در منطقه کنترل آلودگی هوا رفت‌وآمد کنید، تاثیر نخواهد داشت. همچنین باید به این موضوع توجه داشته باشید که این ۲۰ روز در هر فصل را نمی‌شود به فصل‌های دیگر منتقل کرد.

زمان طرح جایگزین زوج و فرد از ساعت ۶:۳۰ دقیقه تا ۱۹ خواهد بود. اگر محل سکونت شما در محدوده دوم یا همان زوج و فرد سابق باشد، می‌توانید یک‌بار قبل از ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح از این منطقه خارج شوید و یک‌بار بعد از ساعت ۱۷ آن هم به‌صورت رایگان وارد شوید. البته باید مشخصات محل سکونت، به همراه سند یا اجاره‌نامه و فیش پرداخت عوارض نوسازی و پسماند را ثبت و به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنید. همچنین ۵۰ درصد تخفیف به افرادی که ساکن منطقه طرح جایگزین زوج و فرد هستند، داده خواهد شد.

طرح جایگزین زوج و فرد

منبع: ISNA

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید