در سال ۲۰۰۲، گلف به‌عنوان پرفروش‌ترین مدل فولکس‌واگن در تمام دوران شناخته شد و هنوز هم پرفروش‌ترین مدل فولکس در بازار اروپا است. درحالی‌که این کمپانی، برای ارائه هشتمین نسل از محصولات خود در سال ۲۰۱۹ آماده می‌شود، انتظار می‌رود نسخه نهایی فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰ با پیشرفت‌های چشم‌گیر در‌زمینه‌های مختلف همراه باشد؛ البته بدون اینکه به شالوده خودروی اصلی آسیب بزند.

پرفروش‌ترین مدل‌های نسل هشتم فولکس‌واگن تابستان امسال معرفی خواهند شد.

در گیکیطور به چند سوال اساسی درباره فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰ پاسخ داده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر درباره تازه‌ترین محصول فولکس با ما همراه باشید.

ماجرای گلف ۲۰۲۰ از کجا شروع شد؟

گلف مهم‌ترین مدل فولکس‌واگن ازلحاظ آمار فروش است و «به‌عنوان معیار و نماد ماشین‌های کامپکت» شناخته می‌شود. در‌ حال‌حاضر، تقاضا برای خودرو‌های کراس اوور و شاسی‌بلند به‌صورت روزافزون در حال افزایش است و احتمال تغییر این وضعیت در آینده نزدیک وجود ندارد؛ این شرایط باعث می‌شود که فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰ ، شانس زیادی برای حفظ عنوان پرفروش‌ترین محصول فولکس در سال‌های آینده داشته باشد. حتی اگر صدرنشینی در جدول فروش را از دست بدهد، گلف به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین خودرو‌های تولید‌شده توسط این کمپانی آلمانی باقی خواهد ماند و به رشد آن کمک خواهد کرد.

از ظاهر فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰ چه می‌دانیم؟

اولین تصاویر مربوط به مدل جدید گلف تایید می‌کنند که فولکس‌واگن در طراحی این خودرو دیدگاهی محافظه‌کارانه اتخاذ کرده است. در طراحی این خودرو، فرم هاچ‌بک معروفش حفظ شده است اما ترکیب آن با گلگیرهای کوتاه‌تر و خطوط تیزتر نمایی اسپورت‌تر به وجود می‌آورد.

چراغ‌های LED عقب با چراغ‌های راهنمای خودرو یکپارچه هستند و LED‌های به‌کار‌رفته در چراغ‌های جلو باعث می‌شوند چهره گلف ۲۰۲۰ از ظاهر مدل فعلی موجود در بازار متمایز شود. مشتریان می‌توانند در هنگام خرید فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰ ، چراغ ماتریسی فولکس‌واگن را انتخاب کنند. مشابه این آپشن برای خرید مدل دوباره طراحی‌شده خودرو Passat در بازار اروپا وجود دارد.

برخلاف پیش‌بینی‌های اولیه، تغییرات درون اتاق فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰ بسیار اساسی‌تر است. طراحی داشبورد این مدل اصلا محافظه‌کارانه نیست و با وجود دو نمایشگر، بیننده را غافلگیر می‌کند. این طرح از جدیدترین مدل توارگ فولکس‌واگن الهام گرفته شده است.

البته نمایشگر‌های گلف ۲۰۲۰، ازآنچه در توارگ شاسی‌بلند دیده‌ایم کمی کوچک‌تر هستند؛ اما تناسبی اندازه‌هایشان در هردو مدل مشابه است. با توجه به آنچه گفته شد، نسل سوم سیستم اطلاعات و سرگرمی (Infotainment System) محصولات فولکس‌واگن را باید در رده تکامل‌یافته‌ترین ابزار دیجیتال خودروسازان قرار داد.

فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰

از مشخصات فنی فولکس واگن گلف ۲۰۲۰ چه می‌دانیم؟

خودروی گلف ۲۰۲۰ که متعلق به نسل هشتم محصولات فولکس است، سبک‌تر از نمونه فعلی موجود در بازار خواهد بود و موتور بنزینی TSI با حجم ۱٫۵ لیتری و تکنولوژی غیرفعال کردن سیلندر دارد. به‌احتمال‌زیاد در بازار‌های اروپایی، یک واحد موتور توربور سه سیلندر کوچک‌تر با گنجایش یک لیتر به‌عنوان گزینه اولیه ارائه می‌شود؛ درحالی‌که مشتریان آپشن خرید خودروی گلف با موتور دیزلی را هم پیش‌ رو دارند. موتور مذکور ممکن است یک موتور دیزلی TDI با گنجایش ۱٫۶ یا ۲ لیتر باشد که در هماهنگی با گیربکس اتوماتیک گلف ۲۰۲۰، یک ترکیب پرفروش را به وجود آورد.

بیشتر گزارش‌ها حاکی از آن هستند که نسل بعدی خودروی محبوب گلف GTI، به موتوری توربو با ظرفیت ۲ لیتر مجهز است که قدرتی معادل ۲۵۲ اسب بخار تولید می‌کند؛ این موتور در هماهنگی با گیربکس ۶ سرعته معمولی یا ۷ سرعته با دوکلاچ اتوماتیک عرضه خواهد شد.

فولکس واگن گلف مدل ۲۰۲۰

درست قبل از عرضه این خودرو، فولکس‌واگن مدل دیگری از گلف با نام گلف GTI TCR را معرفی می‌کند که بارز‌ترین ویژگی آن قدرت ۲۸۶ اسب بخاری موتور است. قوای محرکه این خودرو، با همراهی موتور TSI به ظرفیت ۱٫۵ لیتر یا TDI به ظرفیت ۲ لیتری با سیستم نیمه هیبریدی ۴۸ ولتی فعالیت می‌کند.

گلف جدید از چه تاریخی وارد بازار خواهد شد؟

فولکس‌واگن پیش‌تر اعلام کرده بود که تولید این مدل از اواخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و برخی منابع معتقدند که اولین نمایش آنلاین آن در تابستان اتفاق میفتد. پیش‌بینی می‌شود که اولین بازدید از نمونه ساخته‌شده این خودرو، در نمایشگاه فرانکفورت میسر شود.


منبع: Motor 1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید