با توجه به آخرین شایعات منتشرشده از طرف وب‌سایت ResetEra، دو شرکت سونی و مایکروسافت قصد دارند قدرت گرافیکی کنسول های نسل بعد خود را بیشتر از سرویس استریم ستریم بازی استادیا شرکت گوگل کنند. گوگل اعلام کرد که سرویس استادیا ۱۰٫۷ ترافلاپس قدرت دارد. اگر این شایعات صحت داشته باشد، قدرت کنسول های نسل بعد از گوگل استادیا بیشتر خواهد بود.

شرکت گوگل، استدیا را در GDC 2019 معرفی کرد. سرویس مخصوص بازی این شرکت می‌تواند بازی‌ها را روی هر دستگاهی استریم کند. گوگل اعلام کرد که قدرت این سرویس ۱۰٫۷ ترافلاپس خواهد بود که بسیار بیشتر از قدرت کنسول‌های ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو است. حتی «جیسون شیرر» از سایت کوتاکو هم این موضوع را تایید کرد که قدرت کنسول‌های PS5 و ایکس‌باکس بعدی دو یا سه برابر بیشتر از پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس خواهد بود. شایعات قبلی به این موضوع اشاره کرده بودند که قدرت پلی‌استیشن ۵ به ۱۴٫۲ ترافلاپس می‌رسد.

شیرر به این موضوع هم اشاره کرد که کیت توسعه کنسول‌های نسل بعد در اختیار تعداد معدودی از توسعه‌دهندگان قرار گرفته است؛ اما افرادی زیادی از مشخصات سخت‌افزاری این کنسول‌ها آگاهی ندارند. در حال حاضر مشخصات کنسول‌های نسل بعد به‌صورت عمومی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار نگرفته است و این احتمال وجود دارد که در طول ماه‌های آینده، کیت‌های توسعه جدیدتری در اختیار توسعه‌دهندگان قرار بگیرد.

شیرر گفته که کنسول‌های نسل بعد قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی راهی بازار شوند. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت ایکس باکس بعدی را در جریان نمایشگاه E3 2019 معرفی کند. همچنین مایکروسافت هم یک سرویس استریم بازی به نام Project xCloud هم دارد.


منبع: Altchar

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید