سریال بازی تاج و تخت هم تا سه قسمت دیگر به‌پایان می‌رسد و بعید می‌دانم که سریالی بتواند این‌قدر مخاطب کسب کند و این‌قدر شور و هیجان به راه بیندازد. قسمت سوم فصل هشت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کل این مجموعه و یکی از طولانی‌ترین قسمت‌های آن بود. قسمتی که «شب طولانی» نام داشت و نبرد بزرگی را نشان داد. شاید روند پیش رفت داستان در طول سه قسمت گذشته از فصل هشتم این سریال چندان غافلگیرکننده نبود؛ اما همچنان صحنه‌های هیجان‌انگیز و جذابی را پیش روی مخاطب قرار می‌داد و مخصوصا که موسیقی و کارگردانی آن همه را میخکوب کرده بود. بااین‌حال تصمیم داریم نگاهی داشته باشیم به نقد‌های منتشرشده از قسمت سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت.

نقدهای بسیار مثبت

Deadline – بدون امتیاز

تمام صبر ما برای تماشای فصل هشتم و نبرد بزرگی که قول آن داده شده بود با پیچیدگی‌های خاصی پاسخ داده شد و در برخی صحنه‌ها همه ما با دهان بازی سریال را دنبال کردیم. کارگردان‌های سریال می‌دانستند که طرفداران منتظر چه چیزی هستند و به زیباترین شکل آن را به تصویر کشیدند. مخصوصا اینکه یکی از حماسی‌ترین نبردهای تاریخ سریال‌های تلویزیونی را روایت کردند.

Den of Geek – امتیاز ۱۰۰

یکی از حساس‌ترین و دلهره‌آورترین قسمت‌های تاریخ سریال‌های تلویزیونی همین قسمت شب طولانی بود.

IGN – امتیاز ۹۵

چیزی که نشان داده شد اصلا قابل پیش‌بینی نبود. قسمت شب طولانی یکی دستاورد بزرگ از فیلم‌سازی در تاریخ بود. حتی از فیلم‌های دنیای DC و مارول هم نمایش بهتری داشت. به‌راحتی نبرد این قسمت را می‌شد با نبرد Helm’s Deep فیلم The Lord of The Rings Two Towers مقایسه کرد.

The Independent – امتیاز ۱۰۰

قسمت سوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت کاری کرد که یک نبرد یک ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای شبیه به یک قسمت ۲۰ دقیقه شود. ست-پیس‌ها و اتفاقات این قسمت بسیار حماسی و باشکوه بودند. مخصوصا حضور نایت کینگ جلوه دیگری به این سریال بخشید.

The New York Time – بدون امتیاز

قسمت سوم فصل آخر بازی تاج و تخت یک شاهکار به‌تمام‌معنا بود که باعث شد موی بدن همه سیخ شود. قسمتی که صحنه‌های دراماتیک جذابی داشت و همه جذب کرد. این قسمت ترکیبی از سبک‌های ترس، اکشن و درام بود. این قسمت به خوبی همه نبرد در قسمت‌های مختلف وینترفل را نشان داد. حتی مبارزه چندین اژدها در آسمان هم به زیبایی این قسمت اضافه کرد.

Newsday – بدون امتیاز

یکی از بهترین قسمت‌ها برای یک سریال تلویزیونی که یک دستاورد تکنیکی بزرگ داشت.

Paste – امتیاز ۹۰

تقریبا هر چیزی که انتظار داشتیم به حقیقت تبدیل شد. قسمتی با نبردی بسیار بزرگ  و صحنه‌های مرگ بسیار زیاد. حتی نایت کینگ هم در آخر این قسمت کشته شد. در حالی که فکر می‌کردیم در نبرد بازنده شده‌ایم، آریا همه را نجات داد.

Rolling Stone – بدون امتیاز

سکانس به سکانس این قسمت شاهکار بود. در حالی که این قسمت به خوبی دو سبک ترسناک جنگی و ترسناک زامبی محور را باهم ترکیب کرده بود، کارگردان‌های سریال به خوبی از پس نمایش صحنه‌ها و ست-پیس‌ها برآمدند. یک نبرد ۸۰ دقیقه‌ای که هیچ‌کدام از قهرمان‌های اصلی سریال در آن کشته نشدند ما را به فکر کردن به آینده‌ای دردناک‌تر وامی‌دارد.

The Telegraph – امتیاز ۱۰۰

یک قسمت به‌شدت بی‌رحم، خشن  نه‌تنها برای سربازان حاضر در نبر بلکه برای بیننده‌ها.

TV Fanatic – امتیاز ۱۰۰

حجم خوبی این قسمت آن‌قدر زیاد بود نمی‌توان درباره آن صحبت کرد و حتی نمی‌شود باور کرد که چنین چیزی در تلویزیون نشان داده شده است.

Vulture – امتیاز ۱۰۰

سریال بازی تاج و تخت برای ۵ دقیقه خود را رها کرد و به همین دلیل به بهترین شکل ممکن در قسمت سوم پایان یافت.

قسمت سوم فصل هشتم بازی تاج و تخت

نقدهای مثبت

A.V. Club – امتیاز ۷۵

صادقانه باید بگویم که مشکلی برای دیدن صحنه‌های اکشن سریال نداشتم، اما صحنه‌های اکشن سریال نفس من را بند آورد؛ اما حالا که سریال تمام شده و می‌توانم آن را در ذهنم مرور کنم، فقط آریا را می‌توانم تجسم کنم. توجه زیادی به آریا در طول نبرد نشد و حتی در قسمتی از نبرد نبود. او کاری کرد که فکر کنیم واقعا حرج و مرج عجیبی در فیلم به پا شده و کاری از دست کسی برنمی‌آید. دقیقا چیزی که انتظار آن را داشتیم؛ اما خودش همه چیز را تمام کرد.

Cultured Vultures – امتیاز ۸۰

اولین انتقاد به این قسمت ارتباطی به خود قسمت سوم ندارد. وایت واکرها همیشه دشمن اصلی سریال بودند و حتی جنگ برای تاج و تخت را به موضوعی فرعی تبدیل کردند. خیلی زود این نبرد به پایان رسید و حالا که نایت کینگ در سریال نیست، نمی‌دانیم باید چه کنیم. سرسی به نظر دشمن اصلی جذابی نمی‌آید.

Empire – امتیاز ۸۰

انتظار داشتیم که صحنه‌های احساسی بیشتری در این قسمت ببینیم. درحالی‌که سازنده‌ها از این شاخه به آن شاخه پریدند تا بزرگی جنگ را روایت کنند، همه انتظار داشتیم که صحنه‌های احساسی بیشتری ببینیم.

IndieWire – امتیاز ۸۳

یکی از بهترین قسمت‌های بازی تاج و تخت که در آن نبردی بزرگ رخ داد. صحنه‌های جنگ آن‌قدر خوب روایت شدند که خودمان را در لحظه‌لحظه آن احساس کردیم. درواقع جادوی این قسمت این بود که توانست صحنه‌های اکشن را به خوبی نشان دهد.

نقدرهای متوسط

The Atlantic – بدون امتیاز

به نظر من قسمت شب طولانی از آن قسمت‌هایی است که طرفداران سریال بازی تاج و تخت سر آن حسابی بحث خواهند کرد. برای همیشه بحث خواهند کرد. گروهی این قسمت را خیلی دوست داشتند و گروهی هم چندان با آن ارتباط برقرار نکردند. نظرات مختلف زیادی درباره این قسمت وجود دارد؛ اما به نظر من این قسمت می‌توانست بسیار بهتر باشد. از طرفی خوشحالم که دنیا به‌دست افرادی نایت کینگ که می‌توانستند همه را نابود کنند نیفتاد. از طرف دیگر دوست دارم بدانم که از الان به بعد داستان به چه شکل دنبال می‌شود و چگونه سریال به ریشه اصلی خود بازمی‌گردد.

BBC – امتیاز ۶۰

کارگردانی و تدوین صحنه‌ها عالی بودند و جلوه‌های ویژه حرف اول را می‌زدند که نشان دادند یک جنگ چه حالی باید داشته باشد. البته تاریکی بیش از اندازه صحنه‌ها کار را برای دنبال کردن قسمت‌های حساس سخت می‌کرد. از نظر تئوری شکل روایت جنگ بسیار هنری بود؛ اما آیا در عمل به این شکل بود؟

نقدهای بسیار منفی

GameSpot – بدون امتیاز

بازی تاج و تخت هیچ وقت این‌قدر سرراست نبود. نبرد با مردگان تمام شد و نایت کینگ هم کشته شد. حالا نیروهای زنده مانده جشن می‌گیرند. چیزی که به راحت‌ترین روش می‌شد آن را حدس زد. هیچ اتفاق غیرمنتظره‌ای در این قسمت رخ نداد.

GQ – بدون امتیاز

شاید این‌قدر سریال بازی تاج و تخت خوب بوده و انتظارات ما را بالا برده بود که از قسمت شب طولانی راضی نبودیم. وایت واکرها همیشه موجودات شیطانی عجیبی بودند و هر شخصیت در مواجه با آن‌ها به یک‌باره جلوه خوبی پیدا می‌کرد؛ اما همه چیز به یک‌باره تمام شد.

Nerdist – بدون امتیاز

قسمت‌های حساس بازی تاج و تخت و کتا‌ب‌ها همیشه بیننده را با علامت سوال مواجه می‌کردند؛ اما در این قسمت چنینی چیزی را شاهد نبودیم. این نبرد اصلی و نبرد نهایی سریال بود که خیلی سرراست تمام شد.

واکنش‌های توییتری

حالا پس از مطالعه نقدهای قسمت سوم از فصل هشتم بازی تاج و تخت بد نیست نگاهی داشته باشیم به واکنش بیننده‌ها سرتاسر دنیا به این قسمت.

آریا! استارک! نایت کینگ! او با خنجر یکی از شیطانی‌ترین موجودات سریال را کشت. او جنگ را تمام کرد. در قسمت شب طولانی بازی تاج و تخت به شکل عجیبی هیجان و دلهره وجود داشت. حتی برخی از صحنه‌ها را چند بار نگاه کردم تا متوجه شوم چه اتفاقی در آن رخ داده است. بزرگی برخی صحنه‌ها را نمی‌شد تحمل کرد. اینکه ایده چه کسی بوده که کل یک قسمت با صدای تیک تاک ساعت و صدای ویالون همراه باشد؟

در انتهای جنگ که مرده ها بازهم زنده شده بودند و ارتش زامبی‌ها قصد داشتند همه را نابود کنند، آریا ارستارک جنگ را خاتمه داد. اتفاقی که اینترنت را زیر رو کرد. توییتر از جمله شبکه‌های اجتماعی‌ای بود که مردم واکنش‌های خود را در آن با ارسال تصاویر مختلف بیان کردند. با هم نگاهی داشته باشیم به این واکنش‌های جذاب.

نایت کینگ در حالی که داشت آریا را خفه می‌کرد.
بگذار ببینم چقدر عرضه داری؟
لحظه مرگ نایت کینگ توسط آریا با موسیقی تایتانیک
وایت کینگ در حالی که به سایر وایت واکر نگاه می‌کند و می‌گوید که چه کسی اجازه داد آریا به او برسد.
نایت کینگ در حالی که به برن نزدیک می‌شد
قسمت سوم فصل هشتم بازی تاج و تخت
آریا استارک همان طور از نامش هم مشخص است از بین برنده هیولا است. کسی که نایت کینگ را از بین برد و تمام قلمرو پادشاهی را نجات داد. او یک همه فن حریف است.

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید