گوگل ماه گذشته قیمت استفاده از سرویس استادیا را اعلام کرد. کاربران اگر می‌خواهند بازی‌های خود را روی این سرویس با کیفیت 4K و سرعت ۶۰ فریم برثانیه اجرا کنند، باید ماهانه ۹٫۹۹ دلار بپردازند. البته گوگل درباره قیمت بازی های استادیا چیزی نگفت.

استادیا شبیه به استیم یا دیسک فیزیکی بازی‌ها نیست. درواقع کاربر نه چیزی دانلود می‌کند نه دیسکی در اختیار دارد. همه‌چیز استریم می‌شود و به همین دلیل این احتمال می‌رفت که قیمت بازی‌ها ارزان‌تر باشند. متاسفانه اگر فکر می‌کردید که قیمت بازی های استادیا ارزان‌تر از بازی‌های کنسولی است، اشتباه می‌کردید. «فیل هریسون» رییس سرویس استادیا در گفت‌وگو با سایت Eurogamer اعلام کرد:

من دلیلی برای ارزان‌تر بودن بازی‌ها نمی‌بینم. ارزش بازی‌های استادیا در این است که می‌توانید آن‌‌ها را روی هر صفحه نمایشی از جمله کامپیوترهای شخصی، تلویزیون، لپ‌تاپ و گوشی بازی کنید. به نظر من این موضوع برای گیمرها ارزشمند است.

قیمت بازی های استادیا

هریسون به این موضوع اشاره کرد که بازی‌سازان و ناشران مسئول مشخص کردن قیمت هستند و آن‌ها تصمیم می‌گیرند که بازی را با چه قیمتی روی این سرویس منتشر کنند. او گفت:

بازی‌سازان و ناشران همانند ما نقش زیادی در مشخص کردن قیمت دارند. به همین دلیل هنوز سخت است که بگویم بازی‌ها با چه قیمتی عرضه می‌شوند. با این حال ما متوجه هستیم که بازار چگونه است و به همین دلیل سعی می‌کنیم که قیمتی مناسب در نظر بگیریم. اگر فکر می‌کنید که قیمت بازی های استادیا ارزان‌تر خواهند بود، دلیلی وجود ندارد. فعلا باید تا زمان عرضه استادیا منتظر باشیم و ببینیم که چه قیمتی می‌توان برای بازی‌ها در نظر گرفت.

گوگل استادیا همانند سرویس‌های مایکروسافت گیم پس و پلی‌استیشن نو سونی به‌عنوان سرویس‌هایی مانند نتفلیکس شناخته می‌شوند. سرویس‌هایی که با پرداخت حق اشتراک می‌توانید به صدها بازی دسترسی داشته باشید. استادیا در پاییز امسال منتشر می‌شود.


منبع: Eurogamer

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید